A magányos cédrus– Csontváry géniusza
2015. augusztus 28. /

Szokatlan helyszínen, a budavári egykori Honvéd Főparancsnokságon nyílt kiállítás nemrégiben Csontváry Kosztka Tivadar életművéből. A tárlat 52 év után tiszteleg újra a magyar festőzseni
teljes életműve előtt – közel száz művet mutatva be a nagy­kö­zön­ség­nek. A kiállítás egyedülállóságát többek között az adja, hogy a lá­to­ga­tók végre egy helyszínen láthatják Csontváry legmonumentálisabb, leghíresebb műveit, többek között a Baalbeket, A magányos cédrust, illetve a Mária kútja Názáretben, valamint a Nagy Tarpatak a Tátrában című alkotásokat. A festmények az életmű jellemző motívumai mentén kialakított tematikus egységek láncára felfűzve adják tanúbizonyságát Csontváry géniuszának. A képek 17 teremben és 2 szinten tekinthetők meg, információs szövegekkel, fényfolyosóval és játékfilmes spotokkal kísérve.
A kiállítás Mai cédrusok címmel egy kortárs kamaratárlattal is kie­gé­szül, amelyben Bukta Imre, Csurka Eszter, feLugossy László, Ga­lam­bos Áron, Keserü Ilona, Kis Róka Szabolcs és Szűcs Attila munkái szerepelnek.

Budai Vár, Honvéd Főparancsnokság (I., Szent György tér 2.)
12. 31-ig