Újabb izgalmas digitális tartalommal bővült a járványügyi veszélyhelyzet miatt zárva tartó Szépművészeti Múzeum – Magyar Nemzeti Galéria virtuális kínálata. A Változatok a realizmusra – Munkácsytól Mednyánszkyig című kiállítást követően immár az 1600 és 1800 közötti magyarországi művészetet bemutató virtuális tárlat is bejárható, amely a Szépművészeti Múzeum honlapjáról érhető el. A virtuális kiállítások a digitális tanulást is elősegítik, így otthonról is megismerhető a magyarországi barokk művészet számos izgalmas alkotása és művésze a 1600-as évek elejétől a 18. század végéig, összesen csaknem 30 műtárgy részletes bemutatásával.
A virtuális kiállítás a Közgyűjteményi Digitális Stratégia jóvoltából valósult meg.
A magyarországi barokk művészetet bemutató kiállítás (Régi Magyar Gyűjtemény – Magyarországi művészet 1600 és 1800 között) célja, hogy a tanulásban is segítséget nyújtson, ezért a felületen, külön fülre kattintva, bővebb oktatási tartalmakat is kínál. Ezek a tartalmak elsősorban a 9-12. osztályos tanulóknak szólnak a Nemzeti Alaptantervvel összehangoltan, a vizuális kultúra, a történelem-, valamint a magyar nyelv és irodalomórákhoz kapcsolódóan.
A múzeum kényszerű bezárása óta folyamatosan bővíti és teszi közzé digitális tartalmait a honlapján és a közösségi média csatornákon, hogy minél szélesebb körben tegye elérhetővé és ismertté az ott őrzött páratlan gyűjteményt. Kiállítási kalauzokat, játékokat, útvonaltippeket, múzeumpedagógiai segédanyagokat ajánl az intézmény (bővebben: Művészet otthonról), amelyekre minden héten több mint 150 ezer egyedi felhasználó volt kíváncsi. Rövidesen elérhető lesz a Magyar Nemzeti Galéria 1800 utáni nemzetközi gyűjteményének virtuális kiállítása és a Nemzeti Összetartozás Napjára készül a Magyar Tájak című, több mint 40 műalkotást bemutató, szintén virtuális tárlat is.
|