RSS
|
Impresszum
|
Előfizetés
2022. május 21., szombat
Konstantin
mozik
Összes mozi
Cinema City Allee
Cinema City Aréna
Cinema City Aréna IMAX 3D
Cinema City Aréna VIP-termek
Cinema City Campona
Cinema City Duna Plaza
Cinema City Mammut
Cinema City MOM Park
Cinema City Westend
Cirko-Gejzír
Corvin Mozi
Kino Cafe
Mi Mozink Lurdy
Mi Mozink Óbuda
Művész Mozi
Palace Mammut
Pólus
Puskin Mozi
Sugár Cinemas
Tabán Artmozi
Toldi Mozi
Uránia
nap
időpont
a héten
csütörtök (05.19)
péntek (05.20)
szombat (05.21)
vasárnap (05.22)
hétfő (05.23)
kedd (05.24)
szerda (05.25)
0-24
8-12
12-16
16-20
20-tól
filmek
Összes film listázása
Szűrt lista:
film címében
szereplők nevében
rendező nevében
mindenhol
Az Északi
(The Northman)
Bazi nagy francia lagzik 3.
(Qu′est-ce qu′on a tous fait au Bon Dieu?)
Boszorkányház
(Boszorkányház)
Doors - The Final Cut
(Doors - The Final Cut)
Lányok Dubajban
(Dziewczyny z Dubaju)
hirdetés
Mozi a Vigadóban – Ternovszky Béla rajzfilmrendező
Ternovszky Béla Kossuth- és Balázs Béla-díjas rajzfilmrendező, Érdemes Művész portréfilmje nemcsak a kiemelkedő szakmai és közönségsikereket arató rövid animációk (Modern edzésmódszerek), sorozatok (Mézga család, Gusztáv, Kérem a következőt!)
Társadalmi kérdések a filmművészet nyelvén – Három film versenyez a LUX közönségdíjért
A LUX közönségdíjat 2020-ben vezették be és mutatják be évente az Európai Parlament és az Európai Filmakadémia szervezésében, az Európai Bizottsággal és az Europa Cinemas hálózattal együttműködésben.
1500 percnyi moziélmény a Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztiválon
Négy kategóriában összesen 25 órányi mozgóképet vetítenek május 24-28. között Szegeden, a 6. Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztiválon. A világhírű Oscar-díjas operatőrről elnevezett fesztivál célkitűzése, hogy a filmkészítés egyik legfontosabb társalkotója, az operatőr munkájára irányítsa a figyelmet.
Mi, magyarok – Portréfilmek szerte a világban élő magyar emberekről
A Magyarság Háza 2020-ban, a Nemzeti Összetartozás Éve alkalmából kezdett bele annak a különleges portrésorozatnak a megvalósításába, amelynek eredményeként aztán ötvenhárom, közel egész estés film készült el, szerte a Kárpát-medencében és a diaszpórában élő magyar emberek-
Tutanhamon titkai a mozivásznon
A művészet templomai ismeretterjesztő mozifilm sorozat 2022 tavaszán is izgalmas új filmekkel várja a művészetbarátokat. Májusban érkezik a mozikba a sorozat legújabb, Tutanhamon – A legújabb kiállítás című része, amely a száz évvel ezelőtt, 1922-ben
Érkezik a Sundance Fesztiválon debütált, testépítésről szóló magyar mozifilm
Április 7-től látható a hazai mozikban Csuja László (Virágvölgy) és Nemes Anna Szelíd című filmdrámája, az első hazai nagyjátékfilm, ami versenybe került a Sundance-en. A női testépítés színfalai mögé kalauzoló melodrámát elismeréssel fogadták az amerikai kritikusok.
Húsvét a művészetben és Tutanhamon titkai a mozivásznon
A művészet templomai ismeretterjesztő mozifilmsorozat 2022 tavaszán is izgalmas új filmekkel várja a művészetbarátokat. A sorozat áprilisi bemutatója Húsvét a művészetben címmel átfogó módon mutatja be, hogy a különböző korok kiemelkedő művészei miként dolgozták fel Krisztus halálának és feltámadásának történetét.
Áprilistól látható az HBO első magyar sorozata
Április 1-jén dupla epizóddal mutatkozik be az HBO Max új, teljes egészében hazai gyártású sorozata, A besúgó, amelynek epizódjai heti rendszerességgel kerülnek fel az oldalra.
Friss Kakas néven visszatérnek az animációs filmnapok
A Friss Hús és a MOME közös rendezvényén animációs filmkülönlegességek és szakmai programok várják az érdeklődőket április 22-24. között a Toldi Moziban.
14. Budapesti Építészeti Filmnapok
A Kortárs Építészeti Központ szervezésében megvalósuló 14. Budapesti Építészeti Filmnapokra idén március 3-6. között kerül sor a budapesti Toldi Moziban. A fesztivál hívószava ezúttal az ACT
Molière 400 – A Comédie-Française öt kivételes előadása az Uránia mozivásznán
1622. január 15-én látta meg a napvilágot minden idők egyik legnagyobb színházcsinálója, Jean- Baptiste Poquelin, aki Molière néven írta be magát a drámatörténetbe. Születésének 400. évfordulóját ünnepli az egész teátrumi világ. Ehhez az ünnepléshez csatlakozik az Uránia Nemzeti
Joaquin Phoenix újra Oscarközelbe kerülhet ezzel a filmmel
Március 17-től érkezik a mozikba C’mon c’mon – Az élet megy tovább című, fekete-fehér, amerikai függetlenfilm. Az érzékeny történetben Joaquin Phoenix egy rádiós műsorvezetőt alakít, aki különleges kapcsolatot alakít ki unokaöccsével. A Mike Mills által írt és rendezett alkotás
Újra mozikban vetítik a Mephistót
Március végétől rövid időre visszatér a mozikba Szabó István Oscar-díjas alkotása Klaus Maria Brandauer zseniális alakításával, a Mephisto. A film teljes körű digitális restaurálása a Nemzeti Filmintézet Filmarchívum és Filmlabor igazgatóságainak együttműködésében valósult meg.
A röpülő falu – kisjátékfilm
Díszbemutató és kerekasztal-beszélgetés
2022 február 18-án 16 órától mutatják be a Babits Mihály novellája alapján készült 30 perces magyar kisjátékfilmet A repülő falu címmel az Urániában.
Online nézhető fesztiváldíjas francia filmek a MyFrenchFilmFestival keretében
A nemzetközi online filmfesztivál itthon is elérhető válogatásprogramjában A-kategóriás fesztiválokon szerepelt alkotások kaptak helyet, amelyeket február 14-ig lehet megnézni az art filmekre specializált hazai streaming oldalon, a Cinego.hu-n.
A finn mozi legjava a Toldi Moziban és online
Február 16-tól idén is változatos programmal várja a skandináv mozikultúra iránt érdeklődőket a Finn Filmnapok. A 8 kortárs finn filmet felvonultató válogatásból két filmet távmoziban, online nézhető formában is bemutatnak.
Magyar Filmszüret a debreceni Apolló Moziban
A január 27. és február 10. között idén már hatodik alkalommal megrendezett Magyar Filmszüret az ország egyik legnagyobb hazai filmekkel foglalkozó fesztiválja. A 6. Magyar Filmszüreten a 2020-as és 2021-es év magyar mozifilmjei kapnak főszerepet két héten keresztül.
Párhuzamos anyák – Pedro Almodóvar új filmje a mozikban
A legendás spanyol filmrendező, Pedro Almodóvar Párhuzamos anyák (Madres paralelas) című új filmjének világpremierje a 78. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon volt, ahol az egyik főszerepet alakító Penélope Cruz a Legjobb színésznő díját nyerte el. Magyarországon eddig egyetlen
Isabelle Huppert kapja a 2022-es Berlinale életműdíját
A francia mozi ikonikus színésznője kapja a 2022-es Berlini Nemzetközi Filmfesztivál életműdíját. A csaknem 150 filmes és televíziós produkcióban szereplő, Oscar-jelölt, kétszeres cannes-i legjobb színésznő február 15-én, Berlinben kapja meg a kitüntetést. A fesztiválon lesz Huppert legújabb, Joan című filmjének világpremierje is.
„A kíváncsiság egy motor, ami mindig előre visz”
Kimagasló alkotói életútjáért 2021-ben a Nemzet Művésze címmel tüntették ki. Játékfilmjei tartalmi és formai újszerűségük miatt a magyar filmművészet meghatározó alkotásai. Nemcsak a kritikusok, filmtörténészek körében elismertek, hanem a nagyközönség is a szívébe zárta őket. A
Újra láthatók a Royal Opera House opera- és balett-közvetítései a hazai mozikban
A londoni Royal Opera House tizenhat hónapnyi bezárás után új évadot jelentett be, amelynek hat kiemelt előadását, a balett- és operairodalom kimagasló előadásait világszerte több mint 2000 filmszínházban mutatják be az élőben vagy felvételről látható közvetítéseken.
A világ legrosszabb embere – Norvégia Oscar-jelöltje a mozikban
Január 20-tól érkezik a hazai mozikba a számos nemzetközi fesztiváldíjjal elismert Joachim Trier új filmje, amely Norvégia hivatalos nevezettje a 2022-es Oscar-díjra. A világ legrosszabb embere című alkotást a kritikusok az elmúlt évek legjobb romantikus
Az unoka – Az Oscar-díjas Deák Kristóf első mozifilmje
A Mindenki című rövidfilmjével 2017-ben Oscar-díjat nyert Deák Kristóf első nagyjátékfilmje január 6-tól érkezik országszerte a mozikba.
Érzékeny alkotások a 8. Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál programjában
2022. január 21. és 30. között újra várja a napjaink társadalmi problémáit feldolgozó alkotások iránt érdeklődő közönséget a Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál. A szervezők a
Decemberi mozis körkép
Az év utolsó hónapjában számos különleges filmalkotás érkezik a hazai film színházakba, ezekből válogattunk az alábbi összeállításunkban.
A könnyed szórakozásra vágyóknak nagyszerű kikapcsolódás lehet Tiszeker Dániel november 25-
Salvador Dalí szürrealizmushoz vezető útja a mozivásznon
December 16-tól érkezik a mozikba A művészet templomai ismeretterjesztő sorozat legújabb epizódja, amely Dalí születésétől 1929-ig – a szürrealista mozgalomhoz való csatlakozásig – tartó korszakra és a festő ifjúkorának helyszíneire: Figueresre, Barcelonára, Madridra és Párizsra fókuszál.
Adios – A Buena Vista Social Club folytatása a mozikban
Több mint húsz év telt el azóta, hogy megjelent a Buena Vista Social Club első albuma és Wim Wenders róluk készített, Oscar-jelölt mozifilmje. Az együttes 1997-es lemezével robbant be a
Steven Spielberg West Side Storyja
December 9-étől a magyar mozik is játsszák a West Side Story 2021-es változatát, amely az Oscar-díjas Steven Spielberg rendezésében és a Pulitzer-, illetve Tony-díjas Tony Kushner forgatókönyve alapján készült.
Fesztiváldíjas alkotások, klasszikus és új magyar filmek az Európai Art Mozi Napon
„Európa újra mozizni megy!” – hatodik alkalommal várja a művészmozik rajongóit az Európai Art Mozi Nap, amely november 14-én a kontinens több száz art mozijában kerül megrendezésre.
Mundruczó Kornél új filmje is látható lesz a 10. Budapesti Zsidó és Izraeli Filmfesztiválon
November 22. és december 5. között rendezik meg a Budapesti Zsidó és Izraeli Filmfesztivált, azaz ZSIFI-t, amely már évtizede nevettet meg, gondolkodtat el, ad témát éjszakába nyúló beszélgetésekhez zsidókról és nem zsidókról, identitásról, a világról, melyben élünk.
Eperjes Károly rendezői debütálása a mozikban
November 4-től érkezik a hazai mozikba Eperjes Károly első játékfilmes rendezése, a Magyar Passió. A nagyszabású film a magyar történelem sötét korszakát, az egyház és a második világháború után hatalomhoz jutó kommunista diktatúra egyenlőtlen küzdelmét idézi meg.
Idén mozikban és online is nézhetők a Verzió Filmfesztivál alkotásai
Országszerte öt városban és az online térben is várja az érdeklődőket november 9-21. között a Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál. A 18. alkalommal megrendezett fesztivál programjában közel hatvan film szerepel, amelyek ezúttal is a legaktuálisabb nemzetközi és
Versfilmek, versmondás, versszínház és verszene
Október 16-án és 17-én, ha a járványhelyzet is engedi, élő Facebook-közvetítés mellett a Nemzeti Színház színpadára léphetnek Budapesten az V. és VI. Nemzeti VERSeny legjobbjai, versmondásukkal és versklipjeikkel. Mindeközben 20 éves jubileumát ünnepli a Kaleidoszkóp VersFesztivál,
A legjobb német nyelvű filmek a Szemrevaló Filmfesztiválon
Október 7-17. között a budapesti Művész Moziban, október 18-28. között pedig online, a Művész Távmoziban lesznek láthatóak a 10. Szemrevaló Filmfesztivál filmjei, amelyeket a hónap folyamán Debrecenben, Szegeden és Pécsett is bemutatnak.
Filmtörténeti kiállítás nyílt Szentendrén az Inforg Stúdióról
A Muhi András által alapított és vezetett, a rendszerváltás utáni évtizedek egyik legjelentősebb hazai filmgyártójává vált Inforg Stúdióról, alkotásairól szóló nagyszabású kiállítás nyílt szeptember végén Szentendrén a Ferenczy Múzeumi Centrum szervezésében.
Jobbnál jobb magyar filmek a mozik októberi kínálatában
Október első napjaitól érkezik a mozikba a
Külön falka
, amely a rangos Karlovy Vary-i Filmfesztiválon debütált. Kis Hajni érzékeny filmjének börtönviselt főhőse kidobóként dolgozik az éjszakai életben. Amikor a vadóc, öntörvényű lány megtudja, hogy apja kijött a börtönből, a tiltás
Ötnaposra bővült a Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztivál
Versenyen kívüli magyar és külföldi alkotások bemutatásával idén nulladik nappal bővült az operatőri munkát a középpontba helyező 5. Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztivál, melyet szeptember 20-25. között rendeznek meg Szegeden.
Nemzetközi természetfilm fesztivál Gödöllőn
Az eredetileg tervezett májusi időpont helyett szeptember 10. és 12. között rendezik meg Gödöllőn az idei Nemzetközi Természet- és Környezetvédelmi Fesztivált, amelynek részeként 6-7 helyszínen közel 100 versenyfilmet vetítenek.
Szeptemberben érkezik a mozikba Enyedi Ildikó új filmje
Az Arany Medve-díjas és Oscar-jelölt Testről és lélekről rendezője, Enyedi Ildikó új filmje, A feleségem története hazai díszbemutatója a 17. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon lesz, és szeptember 23-ától országszerte megérkezik a mozikba.
Jancsó 100 – Retrospektív filmklub vetítéssorozat Budapesten
Szeptember végén lenne 100 esztendős Jancsó Miklós, a filmtörténet egyik legizgalmasabb rendezője. A budapesti Művész és Kino Cafe Moziban ősztől tavaszig havonta egy-egy alkalommal az ő filmjeit vetítik, beszélgetéssel kísért filmklub programok keretében.
Négy kihagyhatatlan nyári nap Bujtor István árnyékában
2021. augusztus 19-22. között rendezik meg Balatonszemesen a XII. Bujtor István Filmfesztivált. A sokszínű fesztivál a filmes program mellett színházzal, koncertekkel, utcabállal, kaszkadőr show-val, családi programokkal várja a szórakozni vágyókat. A fesztivál célja, hogy emléket állítson
A csodagyerek – Mozifilm Raffaello Sanzio életéről
Augusztus 26-tól érkezik a hazai art mozikba A művészet templomai ismeretterjesztő sorozat legújabb premierfilmje, amely a reneszánsz festőzseni Raffaello Sanzióról emlékezik meg. A Raffaello, a csodagyerek című művet 2020-ban, a festő halálának 500. évfordulója alkalmából készítették, és
Filmkülönlegességek a CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon
A szeptember 10. és 18. között megrendezett 17. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál idén is igyekszik bemutatni a magyar közönségnek a világ filmművészetének legfrissebb, legkülönlegesebb alkotásait. A fesztivál többek ezért is rendkívül népszerű találkozási helyszíne nemcsak a
Magyar elsőfilm világpremierje Karlovy Varyban
Nyilvánosságra hozták az augusztus végi Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztivál programját. Közép-Európa egyetlen „A kategóriás” fesztiválja meghívta Kis Hajni első mozifilmjét, a magyar-szlovák koprodukcióban készült Külön falkát is. A szívszorító és felemelő apa-lánya kapcsolatról
Két magyar filmes is bekerült az Oscar-díjakról döntő szervezetbe
395 új tagot választott idén az Amerikai Filmakadémia, köztük két magyar alkotót is meghívtak a szervezetbe. Rév Marcell az operatőrök, Bucsi Réka az rövidfilmes-animációs alkotók között került a szervezet tagságába, így ők is szavazhatnak ezentúl az Oscar-díjakról – írta meg a Variety.
Enyedi Ildikó és Mundruczó Kornél új filmje a Cannes-i Fesztivál hivatalos válogatásában
Nemrég hozták nyilvánosságra, hogy a július 6-án kezdődő 74. Cannes-i Fesztivál versenyprogramjába válogatták az Arany Medve-díjas és Oscar-jelölt Testről és lélekről rendezője, Enyedi Ildikó A feleségem története című új filmjét, Mundruczó Kornél Evolúció című alkotása pedig a
Társadalmi problémák görbe tükörben – Júliusi moziajánló
A Berlin, Alexanderplatz, Alfred Döblin 1929-ben megjelent kultregényének teljes mértékben a mai korra aktualizált és újraértelmezett feldolgozása aktuális társadalmi kérdéskört vizsgál: képes lehet-e boldogulni és becsületes életet teremteni az Afrikából hajón érkezett,
Román dokumentumfilm nyerte a legjobb európai filmnek járó LUX közönségdíjat
Az Európai Parlament elnöke, David Sassoli Strasbourgban adta át a 2021-es LUX közönségdíjat a Kollektíva című román dokumentumfilm rendező-producerének, Alexander Nanaunak.
Frank Zappa élete a mozivásznon – Zenés portréfilm az ikonikus művész életéről
Július 1-től érkezik a hazai mozikba a 20. század egyik meghatározó, extravagáns amerikai művészéről készült zenés dokumentumfilm, amelyben a Zappa család együttműködésének köszönhetően eddig sosem látott, különleges archív felvételeket is feltűnnek.
Mozis körkép
Mit nézhetünk az újranyitott filmszínházakban?
Miután elérte a négymilliót a beoltottak száma, májustól kinyithattak a kulturális intézmények, köztük a mozik is, ahol valóságos filmdömping várja a mozirajongókat: a korlátozások hosszú hónapjai során halasztott premierfilmek sorra érkeznek a mozivásznakra. A kormányrendelet
Lenyűgöző új magyar természetfilmek váltak ingyenesen elérhetővé
A közelmúltban két új magyar természetfilm is elérhetővé vált online, így a természetbarátok a tavaszi kirándulások mellett a képernyők előtt is rácsodálkozhatnak a hazai tájak sokszínűségére.
Az ismeretlen Uránia – Megjelent a Nemzeti Filmszínház gazdagon illusztrált monográfiája
Az Uránia Nemzeti Filmszínház 2021-ben több évfordulót is ünnepel. 125 éve épült az intézménynek otthont adó, móros-keleties Rimanóczy-ház, amely pár évre rá Uránia néven az ismeretterjesztés fellegvára lett. 120 éve ez az intézmény forgatta le az első, már játékfilmes elemeket is
Keresztény és vallási témájú filmkülönlegességek online
A keresztény filmek legnagyobb hazai forgalmazója, az Etalon Kiadó és a művészeti filmkölcsönzőt működtető Pannonia Entertainment együttműködésének köszönhetően online elérhetővé vált számos olyan vallási témájú filmkülönlegesség, amely DVD lemezen vagy más formában már
Vietnámban forog tovább a rejtélyes, romantikus dráma
A nemrég véget ért budapesti forgatást követően, amint a járványhelyzet lehetővé teszi, az ázsiai országban folytatódik a Budapest, ahol a szerelem kezdődik címmel készülő magyar-vietnámi koprodukció gyártása. Az évtizedeken, országokon és kontinenseken átívelő romantikus film két
Tévéfilm forog a Karinthyakról
Frici & Aranka címmel történelmi tévéfilm készül Karinthy Frigyes és írótársai, feleségeik, szerelmeik izgalmas életéről és a magyar irodalom máig ható legendás korszakáról.
Online debütált a BP Underground zenei dokumentumfilm-sorozat legújabb epizódja
Turán Eszter és Koltay Anna egyedi hangvételű, fesztiváldíjas sorozatának epizódjai átfogó korképet adnak a ’90-es és a 2000-es évek Budapestjének meghatározó ifjúsági, zenei szubkultúráiról.
Saját életét filmesíti meg Steven Spielberg
Gyermekkorán alapuló filmet készít a világ egyik legsikeresebb rendezője, Steven Spielberg. Az édesanyja szerepéről – akit bár a rendező édesanyja ihletett, mégis „önálló és eredeti” karakter lesz – Michelle Williamsszel tárgyalnak.
A 17. Verzió Filmfesztivál közönségkedvenc filmjei újra elérhetőek
A Re:Verzió című online vetítéssorozat keretein belül újra elérhetővé teszik a 17. Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál közönségkedvenc filmjeit. A fesztivál honlapján megnézhető tizenöt film mind olyan alkotás, amelyek sehol máshol nem elérhetőek, és nagy valószínűséggel ez lesz az utolsó lehetőség megtekinteni őket.
Művészportrék, jazzkoncert és színházi közvetítés az Uránia online csatornáján
Az Uránia Nemzeti Filmszínház online csatornáján változatos programkínálatot találhatnak a művészetbarátok: dokumentum- és ismeretterjesztő filmeket, művészeti tárgyú portrékat, jazzkoncertet és archív színházi közvetítést is láthatnak a nézők.
Két magyar alkotás is Ezüst Medve-díjat nyert Berlinben
A 71. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál díjazottjai között idén két hazai alkotás is szerepel: a legjobb rendezésért járó Ezüst Medvét Nagy Dénest kapta Természetes fény című első mozifilmjéért, a legjobb mellékszereplő díját pedig Kizlinger Lilla hozta el Fliegauf Bence Rengeteg – Mindenhol látlak című filmjében nyújtott alakításáért.
Nagy zeneszerzők nyomában – online
Beethoven, Mozart, Haydn és Chopin életét és munkásságát szakértői interjúk és klasszikus zeneművek koncertfelvételeinek dinamikus ötvözésével, páratlanul átfogó formában mutatja be Phil Grabsky Nagy zeneszerzők nyomában című díjnyertes filmsorozata, amely áprilistól otthonról is megnézhető a Pannonia Entertainment online csatornáján.
Magyar sikerek nemzetközi filmfesztiválokon
Az elmúlt hetekben számos új magyar filmalkotás nyert díjakat rangos nemzetközi filmfesztiválokon, ezekből gyűjtöttünk egy csokorra valót.
Mozizás otthon? – Körkép az online filmnézési lehetőségekről
A pandémiás helyzet miatt a mozik nyitvatartása bizonytalanabbá vált, ezért a filmrajongók körében egyre népszerűbbek az otthonról is nézhető, online elérhető tartalmak. Természetesen egy laptop vagy okostévé képernyője soha nem fogja pótolni az igazi szélesvásznú moziélményt,
Közelgő premierek
Komédia a behálózottságról, egy váratlan felkérésről és egy klasszikus regény új feldolgozása
Fesztiváldíjas dráma szerelemről és elmúlásról egy ausztrál elsőfilmes rendezőtől
A 77. Velencei Filmfesztiválon debütált, és ott egyből két díjjal is elismert Amíg tart a nyár (Babyteeth), az ausztrál Shannon Murphy bemutatkozó rendezése egyszerre erőteljes, drámai és megdöbbentően humoros megközelítése egy letaglózó témának.
Fellini: A lélek festője – Portréfilm a mozikban a száz éve született rendezőzseniről
A filmművészet idén száz éve (1920. január 20-án) született mestere, Federico Fellini pályája előtti tisztelgés jegyében érkezik a mozikba december 3-tól a David di Donatello-díjas Anselma Dell’Olio dokumentumfilmje.
Salvador Dalí ifjúkora – Film készült a szürrealizmus mesterének fiatalkoráról
A népszerű A művészet templomai sorozatot jegyző Pannonia Entertainment decemberben is bemutat egy új művészettörténeti dokumentumfilmet a hazai filmszínházakban. A mozivetítések mellett elérhető a sorozat online filmkölcsönzője is, amely segítségével otthonról is megnézhető
Online térbe költözik a 9. Budapesti Zsidó és Izraeli Filmfesztivál
November utolsó és december első napjaiban mintegy húsz filmmel és kísérőprogrammal érkezik a „Zsifi”, azaz a Budapesti Zsidó és Izraeli Filmfesztivál. Az idei évben a vetítéseket és kísérőprogramokat kizárólag online
Fesztiválsikerek és új magyar filmek premier előtt az Európai Art Mozi Napon
„Európa újra mozizni megy!” – idén is lesz Európai Art Mozi Nap a kontinens több száz művészmozijában egyazon napon, november 8-án, vasárnap. Az Art Mozik Nemzetközi Szövetsége (CICAE) és az Europa Cinemas kezdeményezésére immár ötödik alkalommal megrendezett
Hét kis véletlen
Rezes Judit, Mészáros Blanka, Mészáros Máté és Börcsök Olivér főszereplésével november 26-tól látható a hazai mozikban a Hét kis véletlen című magyar fim, mely pesti emberek napi életét követi, néha visszatérve a közelmúlt és a régmúlt emlékeihez.
Opera- és balettelőadások a Covent Gardenből a mozikban
A londoni Royal Opera House jelenleg zárva tartja kapuit a pandémiás helyzet miatt, ezért a mozinézők számára a 2020. őszi-téli repertoárjában nem a megszokott élő közvetítéseket, hanem válogatásprogramot kínál a korábbi évadok legnépszerűbb közvetítéseinek felvételeiből.
Spanyol Filmhét az Urániában
Tíz új alkotás, köztük Oscar-díjas és Oscar-jelölt rendezők egy-egy filmje is szerepel a 2020-as budapesti Spanyol Filmhét programjában, amelynek ezúttal is az Uránia Nemzeti Filmszínház ad otthont, október 28-tól november 1-ig.
Online lesz megtartva a 17. Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál
November 10. és 22. között az online térbe költözik a Verzió teljes programja, így országosan elérhetővé válik Magyarország egyetlen emberi jogi dokumentumfilm fesztiválja. Az ötven film a legizgalmasabb és legaktuálisabb nemzetközi és hazai témákat hozza el, a filmek közel két hétig lesznek elérhetőek.
Művészettörténet szélesvásznon
– Film Peggy Guggenheimről és Amadeo Modiglianiról a mozikban
A népszerű A művészet templomai sorozatot is jegyző Pannonia Entertainment filmforgalmazó októberben két művészettörténeti dokumentumfilmmel is jelentkezik a hazai filmszínházakban. A
Itáliai utazás – Vetítéssorozat olasz filmekkel az Urániában
Az Uránia Nemzeti Filmszínház és a Budapesti Olasz Kultúrintézet 2020 őszén is mozgóképes utazásra hívja az olasz kultúra, táj és nyelv szerelmeseit. Míg két éve a nagy sikerű Római anzix
Rekordszámú magyar film érkezik ősszel a mozikba
A 70 ezres nézettséget elért Pesti balhé, a szeptemberben érkezett Hab, Nincs parancs! és Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre után az ősz folyamán további izgalmas, a Nemzeti Filmintézet támogatásával készült új magyar filmek érkeznek a mozikba.
Négy városban tartanak idén Szemrevaló filmfesztivált
Idén is láthatók lesznek az év legjobb német nyelvű filmek a Szemrevaló / Sehenswert filmfesztiválon. A Svájci Nagykövetség, az Osztrák Kulturális Fórum és a Goethe Intézet közös filmhete immár kilencedik alkalommal ad ízelítőt a német nyelvterület filmkultúrájából.
Zene a moziban – Közelgő koncertfilm és zenés dokumentumfilm bemutatók
Az őszi hónapok a zenés filmek rajongóinak is több különlegességet tartogatnak. A budapesti Pólus Mozi harmadik éve futó Rock Klubjának 2020/21-es évadja október 16-én egy élőzenés Santana-esttel kezdődik: fellép a Milagro – Santana Tribute Band és levetítik a
X. Mozinet Filmnapok – Nemzetközi fesztiválsikerek premier előtt
2020. október 22. és 25. között rendezik meg a X. Mozinet Filmnapokat Budapesten és 14 további magyarországi nagyvárosban. Idén a járvány miatt sok film nemzetközi bemutatóját elhalasztották, de a Filmnapok válogatásába így is be tudott kerülni nyolc
A hazai filmtermés legjava a Veszprém-Balaton Filmpikniken
Szeptember 3-5. között rendezik meg a Veszprém-Balaton Filmpikniket, ahol az év legjobb magyar filmjeit – a Magyar Mozgókép Szemle díjazottjait és hazai filmklasszikusokat – ingyenesen nézheti majd meg a közönség.
TÜRKíz – Kóstoló a türk népek kortárs filmművészetéből az Urániában
Hegyek, kopár fennsíkok és sivatagok; végtelen sztyeppék, erdőségek és őserejű folyók; hőség és fagy. Megélhetésükért küzdő, pásztorkodó törzsek és XXI. századi, nyüzsgő városok; ez mind
Viva la Vida – Frida Kahlo élete és művészete a mozikban
Hat éve indult útjára A művészet templomai című ismeretterjesztő mozifilm sorozat, amely a modern mozitechnológia nyújtotta lehetőségeket kihasználva mutatja be az egyetemes művészet kiemelkedő alkotóit és remekműveit. A filmek sajátossága, hogy
Horvát Lili Velencében debütáló új filmje hamarosan a mozikban
A Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre című filmben – amelynek világpremierje a 77. Velencei Nemzetközi Filmfesztivál Giornate degli Autori versenyprogramjában volt – valóság
Jazz-doku, festő- és íróéletrajz, felújított filmklasszikus is elérhető otthoni filmnézésre
A mostani helyzetben egyre több hazai forgalmazó kínál online formában is mozifilmeket, ezúttal a Pannonia Entertainment kínálatából szemezgettünk, ahol különösen változatos a műfaji kínálat.
Művészettörténet szélesvásznon – Online elérhető művészeti mozifilmek
Hat éve indult útjára A művészet templomai mozifilm sorozat, amely az egyetemes művészet kiemelkedő alkotóit, intézményeit és műkincseit mutatja be. Az olasz és spanyol alkotóstábok munkáját dicsérő filmek a szakértői narrációt életrajzi jelenetekkel, archív anyagokkal és a
Kultfilm plakátok gyűjtőknek
Egy hazai filmforgalmazó, a Pannonia Entertainment érdekes vállalkozásba kezdett néhány évvel ezelőtt: filmtörténeti klasszikusok digitálisan felújított változatát hozták vissza a mozivásznakra. A vállalkozás kockázatos volt annyiban, hogy ezeket a filmeket az célközönség nemhogy egyszer,
Újabb csodás természetfilm érkezik a Vad Balaton alkotóitól
Fantom járja az erdőt. Megpillantani szinte lehetetlen, a nyomai viszont annál többet árulnak el róla. Miközben követjük őt, megismerjük az erdőt, ahol él: bejárjuk a folyóvölgyeket, a mély
Zárójelentés
Szabó István több mint harminc év elteltével ismét Klaus Maria Brandauerrel forgatott: a Mephisto, a Redl ezredes és a Hanussen sztárja Szabó új filmjében egy frissen nyugdíjazott orvost alakít,
Bloodshot
Tudta, mi történik Vin Diesellel, ha nanorobotokat fecskendeznek a vérébe? Nem? Nos, a Bloodshot című szuperhősfilm jóvoltából most megtudhatja, mert Vin egy elhalálozott gengsztert
10. Frankofón Filmnapok és Fesztivál
Juliette Binoche és Catherine Deneuve jutalomjátékával, vagyis az Arany Pálma-díjas Hirokazu Koreeda új filmjével, Az igazsággal nyit a Frankofón Filmnapok.
Láthatatlan emberek
H. G. Wells 1897-ben megjelent sci-fije, a The Invisible Man a ’30-as évektől kezdve új életre kelt a mozivásznon. Az adaptációk azonban sosem váltak olyan örök érvényű klasszikussá, mint némely
Jane Austen moziklubja
1775-ben született, csak kicsivel élt többet 40 évnél, regényei mégis folyamatos hatással vannak a mindenkori popkultúrára. Nem azért írjuk, mert jobb épp nem jut az eszünkbe, hanem mert igaz: az Austen-romantika (amely saját korában pont, hogy jóval realistábbnak számított annál, mint
„Nem Hugo, inkább a Serpico volt a fő inspirációnk”
Címével ellentétben Ladj Ly filmje, a Nyomorultak nem kosztümös irodalmi adaptáció, hanem nagyon is friss látlelet a rendőri erőszakról, a párizsi külvárosokban uralkodó mindennapos feszültségekről. A Cannes-ban díjazott, Golden Globe-ra és Oscarra is jelölt film főszereplőivel, a
Sötét vizeken
Az igazság Hollywoodból általában lóháton, űrhajón, autós üldözéssel, szuperképességekkel, kívül hordott alsónadrágban és lobogó köpenyben érkezik. Olykor egy tűzről pattant menyecske, mint Julia Robert az Erin Brockovichban, jól beolvas a pénzéhes kapitalista cégeknek, de az
A búcsú
A harmincéves Billi (Awkwafina) gyermekkorában költözött szüleivel New Yorkba. Kínai gyökereihez elsősorban nagymamája köti, akivel telefonon rendszeresen tartják a kapcsolatot.
A feltaláló – Mozifilm a Béres Csepp megalkotójáról
2020. február 6-ától érkezik országszerte a mozikba A feltaláló című új magyar játékfilm. Gyöngyössy Bence életrajzi drámája a Béres Csepp megszületésének izgalmas történetét és Dr. Béres József kutató hatalommal vívott, megalkuvást nem tűrő harcát mutatja be a hatvanas-hetvenes években.
A vadon hívó szava
A legendás regény alapján – mondják az előzetesben. Jack London neve alighanem csak összezavarta volna a célközönséget, ezért inkább nem említik a legendás regény legendás szerzőjét.
Sajnáljuk, nem találtuk otthon
Ken Loach – ennyi tulajdonképpen elég is, hogy máris mindenki tudja, miféle filmre számíthatunk (erősen társadalomkritikusra, a kisember küzdelmét megvilágítóra), de azért részletezzük
A nevek dala
„A legsötétebb rejtélyek közepette néha csak a zene tudja megvilágítani az igazságot” – állítja a film beharangozója, és ez olyan igazság, amivel nem is mernénk vitába szállni.
Greta, a csodálatos
Greta Gerwiget előszeretettel nevezik az új évezred női Woody Allenjének – hogy ez mennyire találó vagy épp erőltetett, azt most ne boncolgassuk, annyi mindenesetre bizonyos, hogy az idén 37 esztendős, színészként indult producer-író-rendező egyre fontosabb alkotója az amerikai
Jojo Nyuszi
Lehet-e végtelenül pimaszul bizonyos zenéket zavarba ejtően bizonyos képsorok alá keverni? Lehet-e a második világháborúval és Hitlerrel viccelődni? Régi kérdések ezek, előbbi már legalábbis az Apokalipszis most idején megfogalmazódott, amikor
Judy
Az életrajzi film hálátlan műfaj: ha ismert személyiségről van szó, és alkotóinak nincs különösebb ambíciója vagy gondolata, az eredmény nem lesz több stréberül felmondott történelemleckénél. A magukra valamit is adó rendezők ezzel szemben bedobják a rendelkezésre álló filmes
Az örök független: Todd Haynes
Az egyik legjelentősebb kortárs amerikai rendező, hazánkban mégis kevesen ismerik a nevét. Talán most, hogy legújabb filmje, a Sötét vizeken mozikba kerül, megváltozik a helyzet. A február 20-tól látható drámát az amerikai kritikusok a tavalyi év legjobbjai között emlegetik.
Élősködők
A kapitalizmus világszerte elterjedt jelenség, és a filmeseket időről időre megragadják a jellegzetességei. Mivel a működés során adódnak problémák, kicsik és nagyok egyaránt, az igazságérzet utat tör a filmvásznon is.
Botrány
Gyors egymásutánban kétszer is megnézhetjük, hogyan bukott meg Roger Ailes, a Fox News-alapító médiamogul, akinek Donald Trump is sokat köszönhet.
Jób lázadása – Digitálisan felújítva újra a mozikban
Gyöngyössy Imre és Kabay Barna 1984-ben Oscar-díjra jelölt filmdrámája gyermekszemmel ábrázolja a holokausztot. Jób, a hét gyermekét eltemető zsidó parasztgazda 1943-ban egy keresztény kisfiút fogad örökbe, hogy
Jerry Bruckheimer blockbuster birodalma
Az idén 76 éves hollywoodi szuperproducer nem kevesebbet tett, mint a ’80-as években újradefiniálta a blockbuster fogalmát. Számos nagy sikerű franchise és akciófilm fűződik a nevéhez, 2020-ban pedig két akcióklasszikusa is felelevenítésre kerül: a Bad Boys – Mindörökké rosszfiúk január
Maga a tökély
A Nick Park és Peter Lord nevével fémjelzett Aardman animációs stúdiónak olyan figurákat köszönhetünk, mint Shaun, Wallace és Gromit, valamint a Csibefutam valamennyi háztájija. Az Aardman idén új filmet tesz a fa alá: a Shaun, a bárány és a farmonkívüli december 19-én kerül a
Tőrbe ejtve
Lehet, hogy Rian Johnson megosztotta a Star Wars-rajongókat Az utolsó Jedikkel, de új filmjével a krimirajongókból egyöntetű rajongást sikerült kiváltania,
Kisasszonyok
Hogy miként alakul a jelentős számú March nővér élete miközben a kedves papa az amerikai polgárháborúban harcol? Nos, a lányok (pardon, kisasszonyok) életének alakulásáról először Louisa May Alcott tudósította a világot, amikor 1868-ban megjelent a Kisasszonyok című regénye.
Andrew Lloyd Webber (filmes) világa
A musicalek lovaggá ütött királya természetesen Hollywood számára is csábító figura. Most épp az egyik legnagyobb sikerének adaptációját küldik harcba a Star Wars hónapjában: a Macskák (bemutató: december 26.) még úgy is megúszhatja a csúfos bukást,
„Ritka, hogy valami ilyen erős, provokatív és újszerű”
Istenkísértő vállalkozásnak tűnt tévésorozatot készíteni Alan Moore (magyarul is megjelent) képregényklasszikusa, a Watchmen alapján, de Damon Lindelof kedveli az efféle kihívásokat. És
Kellemes véres ünnepeket!
December 12-én érkezik a mozikba a Fekete karácsony, ami azoknak készült, akik a szirupos ünnepi romantika helyett valami erősebbre, véresebbre vágynak. Természetesen a horror műfajában
17. Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál
Három kategória, több mint 50 versenyfilm – kívánhat-e ennél többet az egyszeri animációrajongó?! Ha mégis, akkor ott van rögtön kezdésnek
A két pápa
Egy pápáról is nehéz filmet készíteni, ez még egy olyan nagyágyúnak sem megy mindig, mint Wim Wenders, aki nemrégiben egy Ferenc pápáról készített dokumentumfilmmel „örvendeztette meg” híveit.
Seveled
Új, magyar, a bevásárlási láz heteire időzített romantikus vígjáték a Coming Out és a Poligamy rendezőjétől – hogy ez jó hír, avagy sem, azt mindenki döntse el maga a vérmérséklete szerint,
Akik már nem öregszenek meg
Az EU jelentőségét abban szokás megfogni, hogy a szövetséget kötött európai államok így előzik meg, hogy ne legyen újabb háború közöttük. A háborúink közül az első pedig elég jól demonstrálta, hogy lehet milliók életét értelmetlenül kioltani – Peter Jackson első rendezői minőségben
Válás álomgyári módra
Mielőtt a Netflixre kerül, szerencsére nálunk is látható moziban Noah Baumbach filmje, a Velencei Filmfesztiválon bemutatott s a kritikusok által igencsak ünnepelt Házassági történet, amelyben
Az ír
Örömhír minden igazi filmrajongónak, hogy nagyvásznon is megcsodálhatjuk a Netflix eddigi legnagyobb dobását, Martin Scorsese megváltásként várt – és milyen hosszú időn át várt – gengsztereposzát, a 3 órában és 29 percben kibomló The Irishmant.
Az aszfalt királyai
Ha a Ford csapatát Matt Damon és Christian Bale erősíti, édes mindegy, ki van a Ferrariéban, eldöntetett, kié a szimpátiánk. Nem is kérdés, hogy az 1966-os Le Mans-i 24 órás versenyre való
Múlt karácsony
Egyet találgathatnak, melyik George Michael-dal ihlette Emma Thompsont, pontosabban a forgatókönyvírói énjét, hogy megalkossa az idei év nagy karácsonyi romkomját, melynek címe
Szemnek-szájnak
Az ősz végére két népszerű eseménysorozattal is készül az Olasz Kultúrintézet: november 6-án startol a filmrajongók által várva várt MittelCinema Olasz Filmfesztivál, amely a legújabb itáliai
Lótolvajok
A hatvanas évei végén járó Trond (Stellan Skarsgard) egy kis norvég faluba vonul vissza, hogy önkéntes magányban töltse az ezredfordulót. Egy este megismerkedik hasonló korú szomszédjával, akiről kiderül, hogy nem most találkoznak először.
Mű szerző nélkül
Egy lány elélvez, miközben buszok dudálnak, majd meztelenül zongorázik, mindezt a fasizálódó Németországban az elfajzott (avantgárd, modern) művészetet bemutató kiállítás után – erős kezdés. Kicsit túl erős is, főleg ha tudjuk, hogy az első negyedóra után még két és háromnegyed
57. New York Film Festival
Martin Scorsese régóta tervezgetett New York-i gengsztereposzával, a The Irishmannel nyitott és Edward Norton régóta tervezgetett New York-i detektívtörténetével, az Árva Brooklynnal zárult a Film Society of Lincoln Center patinás New York-i fesztiválja.
Ki tette?
Rian Johnson fiatal független filmesként tört be Hollywoodba, s mint oly sokan kor- és sorstársai közül, mára nagy stúdiófilmeket forgat. Nem is akármilyeneket: Az utolsó Jedik után rá bízták a ké-
Ragyogj, ragyogj, Stephen King!
Ebben a hónapban ismét visszafelé írja le a gonosz, hogy „Megöllek”, hiszen november 7-én visszatér a mozikba King egyik leghíresebb karaktere, Danny Torrance. De nem egy remake, hanem A ragyogás második részének mozgóképes olvasatában. Mi pedig nagyon szurkolunk, hogy az Álom doktor igazán méltó legyen az előzményekhez!
A fénykép
Évi sokmilliós nézőszám, 1600 legyártott film és ehhez fogható, hatalmas bevétel – az indiai filmgyártást a számok terén csak az Egyesült Államok és Kína előzi meg, mégis inkább ritkaságszámba megy, afféle egzotikumnak számít, ha indiai film kerül a nemzetközi filmkínálatba.
Sztárok kétszer
Ezúttal Will Smith találkozik önmaga fiatalabbik énjével egy Budapesten forgatott Ang Lee-filmben, az október 10-én mozikba kerülő Gemini Manben. Nagy kihívás – de a színészek általában kedvelik a nagy kihívásokat, s a rendezők is szeretik őket ilyesfajta helyzetbe hozni, ha úgy hozza a koncepció. Íme, néhány példa!
Roger Waters US + THEM koncertfilmje a mozikban
A Roger Waters nagy sikerű 2017-18-as, Budapestet is érintő US + THEM világturnéjának amszterdami állomásán rögzített film a világpremierrel egy időben, október 2-től
Mű szerző nélkül
Azt minden ajánló említi, hogy a Mű szerző nélkül az Oscar-díjas Mások élete rendezőjének filmje, azt azonban inkább elhallgatják, hogy jelen művet (mely a legnevesebb kortárs festő,
Zombieland – A második lövés
10 évvel ezelőtt elég jó ötletnek tűnt Woody Harrelsont, Jesse Eisenberget, az akkor még nem olyan híres Emma Stone-t és Abigail Breslint összeereszteni egy kiadós zombiapokalipszissel – a horror és a vígjáték nem mindig
Akik maradtak
Magyarország idei Oscar-nevezése Tóth Barnabás filmje, az Akik maradtak lett – a rendező tavaly Susotázs című kisfilmjével már felkerült az Oscarra esélyes rövidfilmek szűkített, tízes listájára, s
Az arany kesztyű
1975-ben egy hamburgi háztűz vezetett a sorozatgyilkos, Fritz Honka nyomára. A magányosan élő, alkoholista férfi az ezt megelőző öt évben legalább négy nőt gyilkolt meg – prostituáltakat, hajléktalanokat vitt fel a lakására, ahol különös kegyetlenséggel végzett az áldozataival.
Brightburn – A lángoló fiú – Cenzúrázatlan változat
„De hát melyik gyerek nem egy szörnyeteg?” – teszik fel a kérdést a film egy pontján, azt a kérdést, ami egyrészt mindenkinek saját/megélt tapasztalata, másrészt a horrorfilmek nagy hányadának kiindulópontja.
Joker ezer arca
Batman legnépszerűbb ellenlábasa, a kiismerhetetlen Joker 1940 óta keseríti meg a denevérember életét. Ez idő alatt számos mozgóképes reinkarnációja is született, a hazai mozikban október
Downton Abbey
A Titanic elsüllyedt, de az angol arisztokraták és a kiszolgáló személyzetük életét bemutató, kosztümös-nosztalgikus upstairs-downstairs filmek és sorozatok sosem süllyedhetnek el. Ékes
Szemrevaló / Sehenswert Filmfesztivál
Ismét itt a Svájci Nagykövetség, az Osztrák Kulturális Fórum és a Goethe Intézet közös filmhete, amely hagyományaihoz híven idén is a német nyelvterület filmkultúrájából kínál megbízható
Pintyek, Rómeók, Bébik
A mindössze 25 éves Ansel Elgort néhány év alatt tört be Hollywood élvonalába. Karrierje szempontjából mérföldkő lehet Donna Tartt Pulitzer-díjas regénye, Az Aranypinty feldolgozása, amely szeptember 19-től látható a hazai mozikban. Íme, Mr. Elgort pályafutásának legfontosabb állomásai.
Tolkien
Az első világháború legnagyobb húsdarálója volt a somme-i csata, egymilliónál is többen haltak meg. Ebben a húsdarálóban találja magát a láztól szenvedő brit katona, egy bizonyos J. R. R. Tolkien. Mindennel szembemegy, ami itt van, minden értékkel, amit addig megtapasztalt.
Úriember revolverrel
Robert Redford egyike az utolsó nagy mozisztároknak. Az Úriember revolverrel-t közel hat évtizeden (!) átívelő színészi életműve lezárásának szánta, és a közismerten rendkívül válogatós színész aligha találhatott volna erre tökéletesebb szerepet.
Isten kegyelméből
Az egykor nagy tiszteletnek örvendő lyoni pap, Bernard Preynat közel 20 éven át vezetett cserkészszövetséget. 2016 óta folyt ellene eljárás kiskorúak elleni szexuális visszaélés miatt – több mint nyolcvan áldozata állt ki, hogy Preynat molesztálta őket gyerekként. Az ügy azonban
Az ember, aki a csillagokba repíti Brad Pittet
James Gray nem tartozik a legismertebb amerikai filmrendezők (és forgatókönyvírók) közé, viszonylag kevés címből áll az életműve, ám azt következetesen építgeti, ráérősen, a maga tempójában. Az ősz egyik sikervárományos produkciójában Hollywood egyik utolsó igazi filmsztárját
2. Győri Filmnapok – Szeptember 5-8.
2019. szeptember 5. és 8. között rendezik meg a 2. Győri Filmnapokat, amely igazi csemegének ígérkezik a mozgókép szerelmesei számára. A közönségfilmektől kezdve az animációs filmeken át az underground filmekig minden megtalálható lesz a vásznon, plusz pikantériát adnak a
A bűn királynői
Ilyen az, amikor a családanyák összefognak és fegyvert fognak: amikor a maffiózó férjeket lekapcsolja az FBI, a feleségek viszik tovább a bizniszt.
Hová tűntél, Bernadette?
Egy Richard Linklater-filmre bármikor lelkesen befizetünk, hiszen neki köszönhetjük a Before Sunrise / Sunset / Midnight trilógiát, és akkor még a Rocksuliról, a Sráckorról és a Tökéletlen időkről nem is beszéltünk.
Kettős életek
Nem kedveljük az általánosításokat, de ha azt halljuk, francia és vígjáték, az első három gondolatunk közül egy biztos az lesz, hogy elegánsan hűtlenkedő párokkal fogjuk tölteni az
Ha a Beale utca mesélni tudna
Amerikában az utóbbi években a Black Lives Matter mozgalom ráirányította újfent az afroamerikaiak problémáira a figyelmet. A filmiparban is felerősödtek a fekete öntudatú filmek, a múlt
Egy cool brit: Idris Elba
A hangjával és a magasságával is tekintélyt parancsoló brit sztár karrierjébe nemcsak a hagyományos színészi munka fér bele; DJ-ként és rapperként sem vallott szégyent, egy dokumentumsorozat kedvéért pedig a kick-boxban is kipróbálta magát. Bár tévésorozatok tették ismertté,
Valeria Bruni Tedeschi: „A vágószobában be is pánikoltam”
A nagyszerű olasz-francia színésznő, akit a hazai közönség Francois Ozon 5x2 című filmjében ismert meg, az utóbbi időben egyre többet rendez is. Párizsban futottunk össze, ahol lelkesen mesélt legutóbbi rendezéséről is.
Volt egyszer egy… Tarantino
És még egy ideig lesz is, mármint rendezői minőségében is, hisz a videotékásból direktoristenséggé avanzsált fenegyerek makacsul tartott nyilatkozatai szerint egy filmet még biztosan készít (vagy mégsem) az augusztus 15-én mozikba kerülő Volt egyszer egy Hollywood után.
Anna
Luc Bessonról az utóbbi időkben nem sok jót hallottunk: nagyszabású, de félresikerült sci-fijével, a Valerian és az ezer bolygó városával nemhogy bankot robbantott volna, de a csőd szélére sodorta filmgyártó stúdióját,
Übergáz
Az utóbbi évek egyik legsikerültebb és legviccesebb romkomja (igen, romantikus komédiát mondtunk!) volt a The Big Sick (magyarul: Rögtönzött szerelem), melynek egyik nagy tanulsága
Pókember: Idegenben
Még ki sem hevertük a Bosszúállók: Végjáték sokkját, máris itt van az évtizedekre előre tervező Marvel Művek újabb biztos sikere, a Tom Holland főszereplésével újraindított Pókember-széria második darabja. De nem csak mi, szegény Peter Parker sem heverte ki a Végjáték sokkját, mely
Csillagok határán
Robert Pattinson a Harry Potter és az Alkonyat sorozattal kezdte a pályáját – ezt a kezdést igyekszik már jó ideje igen változatos szerepekkel feledtetni a (hamarosan Batman szerepében is feltűnő) 33 éves brit színész.
Három egyforma idegen
Mit szólna a kedves olvasó, ha első nap a számára teljesen ismeretlen főiskolán mindenki régi barátként fogadná? Ráadásul másik néven szólítaná? Ez történt Robert Shafrannal, aki átesvén
Több mint király
Ahogy azt mostanában megszokhattuk, újabb önremake bemutatójára készül a Disney – s most minden eddiginél nagyobb lehet az anyagi siker. Az oroszlánkirály a cég egyik legsikeresebb rajzfilmje, s a július 18-án debütáló, teljes egészében CGI újrafeldolgozástól akkora bevételt
Az utolsó előtti akcióhős
Sylvester Stallone Hollywood örök túlélője. Ebben a hónapban a Szupercella 3: Az ördögverem című moziban láthatjuk (bemutató: július 11.), és nem ez lesz az egyetlen idei akciófilm, amiben a 73 éves sztár meghazudtolja a
Kérem a következőt!
Június 19-23. között 14. alkalommal rendezik meg a Kecskeméti Animációs Filmfesztivált (KAFF), ugyanekkor 11. alkalommal várja a szakma képviselőit és az érdeklődőket az Európai Animációs Játékfilm és Tv-film Fesztivál. A programsorozat rendezője a rajzfilmgyártás nemzetközileg
Men in Black – Sötét zsaruk a Föld körül
Szentségtörés vagy sem, mindenesetre a Men in Black sorozat új epizódjában sem Tommy Lee Jones, sem Will Smith nem szerepel, helyettük viszont megkapjuk Tessa Thompson és Chris Hemsworth kettősét,
A hűséges férfi
Louis Garrelről igazán nem állítható, hogy azért kacérkodik a rendezéssel, mert színészként nem menne a szekér. Épp ellenkezőleg, Garrel a francia film legismertebb arcai közé tartozik, színészként olyanokkal dolgozott,
Rocketman
Itt volt már az ideje nagyszabású játékfilmet készíteni Elton John életéről! Hogy itt volt már az ideje, azt főleg onnan tudjuk, hogy a Freddie Mercuryról szóló Bohém rapszódia több mint 900 millió dollárt kaszált a pénztáraknál, és 4 Oscart is megcsípett – aki ezek után is kételkedik a brit
Több mint háttérzene – Beatles-dalok a moziban
Június végén kerül a mozikba a Yesterday című brit komédia, amelyben egy fiatal zenész úgy tesz – mert a forgatókönyv egy „merész” fordulata megengedi –, mintha ő írta volna a Beatles dalait. Olyan azért már korábban is volt jó párszor, hogy a liverpooli eredetű csodazenekar egy-egy
A kokainkölyök
Hollywood egy kicsit megszeppent, magába szállt az utóbbi időben, egymást érték azok a filmek és sorozatok, amelyek megpróbálnak utánamenni, miért is nyerhetett 2016-ban egy Donald Trump nevű trollkirály az amerikai elnökválasztáson – a csalódások, egzisztenciális válságok, megtört
Seth Rogen 10 arca
A főleg füves vígjátékairól ismert Seth Rogen az a fajta komikus, aki látszólag mindig ugyanazt a karaktert hozza, ám elég vicces ahhoz, hogy ez is elég legyen a sikerhez. A június 20-tól látható Csekély esély kapcsán összeszedtük azokat a filmjeit, amelyek talán rácáfolnak arra, hogy hősünknek csak egy (maximum 2) arca van.
Király ez a srác!
Joe Cornish első filmje igazi telitalálat volt: az Idegen arcok a lakótelepi realizmust ötvözte egy inváziós mozival, sajátos brit elegyet alkotva. Hogy Cornish második mozijára nyolc évet kellett
Tiéd a világ
Romain Gavras merőben más filmes karriert választott, mint édesapja, Costa-Gavras: zenei klipekkel futott be, ő készítette többek között M.I.A. emlékezetes, Born Free című videóját. Nagyjátékfilmet eddig kétszer rendezett, de hiába telt el nyolc év
A férfi mögött
Hiába tartják Meryl Streep formátumú színésznőnek, Glenn Close-nak nem sikerült kilépnie kortársa árnyékából. Eddig hétszer jelölték Oscar-díjra, de még egyszer sem nyert – és ennyi mellőzés után talán szerencse, hogy idén A férfi mögöttel is hoppon maradt.
Aladdin
Amikor épp nem újabb Star Wars-epizódokat mutatnak be vagy a Marvel-szuperhősöket küldik harcba, a Disneynél főleg azzal foglalatoskodnak, hogy a stúdió egykori rajzfilmsikereiből készítenek élőszereplős verziókat.
Átkozottul veszett, sokkolóan gonosz és hitvány
Joe Berlinger rendező igazi Ted Bundy-szakértőnek számít; az amerikai sorozatgyilkosról nemcsak egy négyrészes dokumentumfilmet (Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes)
A sötétség gyermekei
Korhatáros thriller a leghírhedtebb black metal zenekarról
Május 2-án érkezik a mozikba A sötétség gyermekei (Lords of Chaos) című, megtörtént eseményeket feldolgozó horror-thriller, amely minden idők valószínűleg leghírhedtebb zenekara, a norvég Mayhem történetét dolgozza fel.
A vörös ügynök
Aki kicsit is ismeri a KGB által beszervezett angolok huszadik századi munkásságát, könnyen azt hiheti, hogy a múlt század harmincas éveiben külön egyetemi kurzust tartottak azoknak a brit
Így ne legyél elnök / The Front Runner
Vegyes érzelmekkel néz meg az ember egy olyan filmet, ami joggal veti fel a politikai választási rendszer és a média összefonódásának problémás kérdéseit. 1987-ben az amerikai Demokrata Párt legesélyesebb indulója az elnökjelölti posztra Gary Hart volt, ám házasságtörési ügybe
Hajrá, csajok!
Többféle oka van annak, hogy mostanában mintha sűrűbben készülnének olyan folytatások/feldolgozások, amelyek már ismert történeteket gondolnak újra női főszereplőkkel. Bár a jelenség mostanság kezdett igazán masszívvá válni – s ez nyilvánvalóan részben a #metoo mozgalomnak
Lendületben: Keanu Reeves
Az idén 55 éves Keanu Reeves karrierje nemrég új lendületet vett a John Wick akciófilm-sorozatnak köszönhetően. A széria harmadik része (John Wick: 3. felvonás – Parabellum) május 16-tól látható a hazai mozikban. Mindez jó apropó, hogy sorra vegyük a színész – szerintünk – legmenőbb filmjeit.
Vízipók-csodapók
A szülőknek nem kell, a mai gyerekeknek viszont nem árt bemutatni a nyolcvanas évek esti meséinek sztárját, a Pom Pom, Frakk és A nagy ho-ho-horgász súlycsoportjába tartozó Vízipók-csodapókot. Méltánytalan lenne elhallgatni, hogy a címszereplő
Hellboy
A vizes románcáért Oscar-díjjal jutalmazott Guillermo del Toro kedveli a tüzes figurákat is: a rém rokonszenves mexikói mester két Hellboy-filmet is rendezett az Oscar előtti korszakában, de a
Pezsgő és macaron – egy feledhetetlen kerti parti
Agnés Jaoui és Jean-Pierre Bacri összeszokott alkotótársak: közösen írt forgatókönyveiket rendszerint Jaoui rendezi meg, és mindketten játszanak is az így készült, gyakran igen szellemes produkciókban.
Mary Shelley élete és Ferenc pápa gondolatai a mozikban
Április hónap két különleges filmbemutatót is tartogat a mozibarátoknak. Április 4-től érkezik a hazai filmszínházakba a Mary Shelley – Frankenstein születése című életrajzi dráma, amelyben a világ legismertebb gótikus regényének megszületése és az alkotó, Mary Shelley (Elle Fanning)
Egy fiú hazatér
Egy igazán jó filmhez nem elég a jó forgatókönyv, jó színészek, jó rendező, jó időzítés (pl. a főszereplőd épp ereje teljében, virágjában van), kell némi szerencse is, hogy igazán beüssön minden. Mindenki nagyon akarta, hogy az Egy fiú hazatér kivételes alkotás legyen, és minden
Arctic
Ha van olyan kortárs színész, akinek szívesen nézzük a gondterhelt ábrázatát, és csakis azt, akár másfél órán keresztül, az minden bizonnyal Mads Mikkelsen. Az Arctic című produkció pedig jó érzékkel erre épít és semmi másra. A több millió követővel rendelkező YouTuberből lett rendező,
Főszerepben: Keira Knightley
Szinte hihetetlen, de a 34 éves színésznő mögött már több mint negyedszázados szakmai múlt áll. Új filmjében, a Colette-ben a címszereplő írónőt alakítja, aki a maga idejében alaposan felrázta a francia irodalmi életet. Íme a színésznő karrierjének legfontosabb állomásai.
Mary Shelley
Mary Shelley nevét elsősorban Victor Frankensteinnek és híres teremtményének köszönhetően ismerjük. Haifaa Al-Mansour rendező vállalása, hogy elmesélje, milyen élettapasztalatok és traumák álltak a romantikus horror megszületésének hátterében. Az 1818-ban megjelent mű egy
Best of Stephen King
Azt már megszokhattuk, hogy a 71 éves írószupersztár szinte összes írásából készül mozgóképes változat, ám az viszonylag ritkább (bár megesett már), hogy a horrorkirálynak is becézett szerző egy-egy művéhez többször is hozzányúljanak a filmesek. A Kedvencek temetőjével most ez is
Portréfilm Bud Spencerről a mozikban
Király Levente portréfilmjének kibővített moziváltozata az eddigi legátfogóbb alkotás Bud Spencer életéről, aki idén lenne 90 éves. A február 28-tól mozikba kerülő filmben a színésszel készített interjúk mellett egykori
Egy botrányfilmes: Gaspar Noé
Új filmjét, az Eksztázist, melyben nem kevés LSD kerül egy csapat táncos sangriájába, március 7-től vetítik a mozik. Jó alkalom, hogy végigtekintsünk az argentin-francia filmrendező provokációkban gazdag életművén.
Gyorsinterjú: Adèle Haenel
A Csak a baj van veled! főszereplőjével, akit olyan filmekben láthattunk, mint A küzdők, Az ismeretlen lány és a 120 dobbanás percenként, több újságíró társaságában beszélgettünk.
„Fiatalok és vadak voltunk”
Neki köszönhetjük Francois Cluzet és Guillaume Depardieu párosát a Semmihasznákban, Daniel Auteuil és José Garcia bohóckodását a Csak Ön után!-ban és az Audrey Tautou – Gad Elmaleh
Művészéletrajzok mozivásznon
Márciusban három különleges életrajzi film is érkezik a magyar mozikba a Pannonia Entertainment forgalmazásában. Március 14-től látható az Egon Schiele – A halál és a lányka című film, amely a 20. század elejének egyik legizgalmasabb művésze, a festményein az erotikát és az
Jó estét, Mr. Waldheim!
Hogy ki volt Kurt Waldheim? Osztrák politikus, diplomata, ENSZ-főtitkár és 1986-1992 között Ausztria köztársasági elnöke. Herr Waldheim csak egyvalamit felejtett ki szakmai életrajzából: a náci múltját. Hogy, hogy nem, két háborús évet „elfelejtett” feltüntetni.
Guerilla
A világosi fegyverletétel után járunk, 1849-ben; sokan még nem tudják, hogy a szabadságharc elbukott. Kárpáti György Mór első nagyjátékfilmje minden, csak nem historizáló kosztümös film:
Testvérlövészek
A western hosszú évtizedeken át tetszhalottnak tűnő műfajába időről időre friss vért pumpálnak a cowboykalapokba szerelmes alkotók. Kevin Costnernek és Clint Eastwoodnak éppúgy köszönhetjük a vadnyugat feltámadását, mint a Coen testvéreknek, de az elmúlt évek leginkább az európai
Egy karakterszínész ezeregy arca
John C. Reilly drámákban és vígjátékokban egyaránt otthon van, de Oscar-jelölését egy musicalvszerepnek (Chicago) köszönheti. Olyan alkotókkal dolgozott együtt, mint Martin Scorsese,
Will Ferrell-blődliktől az Oscar-díjas szatírákig – Adam McKay filmjei
A humorérzék fontos dolog – ha valahol, akkor Hollywoodban biztosan meg is lehet belőle élni. Pláne, ha valaki olyan komédiásokkal van nagyon jóban, mint akikkel a hazai mozikban frissen bemutatott Alelnök rendezője, Adam McKay. És ha valaki olyan ügyes, mint Mr. McKay, akkor
Alelnök
Christian Bale a sátánnak köszönte meg az inspirációt, amikor átvette a Dick Cheney megformálásáért neki ítélt Golden Globe-ot. Bár a sátán nem erősítette meg, hogy valóban ő segítette volna a brit színészt a George W. Busht és az USA-t alelnökként irányító
Zöld könyv
Ha valaki akárcsak fél éve azt mondja, hogy Peter Farrelly a Dumb és Dumber, a Tökös tekés, a Keresd a nőt!, az Én és én meg az Irén, továbbá a Túl közeli rokon, az Agyő, nagy Ő! és a Dumb és Dumber kettyó rendező-testvérpárjának
Alita: A harc angyala
James Cameron kedveli a sorsukat maguk irányító, harcias hősnőket, és az Alita névre hallgató kiborglány, akire Iron City roncstelepén talál rá egy Christoph Waltzra kísértetiesen hasonlító
Olasz filmek februárban
Februárban igazi filmcsemegékkel készül az Olasz Kultúrintézet filmklubja: február 5-én a Szicíliai kísértettörténet című filmben a 12 éves Luna eltűnt szerelme után indul a félelmetes
A kedvenc
Az egyik legveszélyesebb filmes kísértések egyike a kosztümös film. Hányszor láthattuk, hogy egy ígéretes rendező belefeledkezik a rizsporos parókákba, abroncsos szoknyákba, szépségflastromokba, aztán a film lassan kicsúszik a kezéből. Példának legyen elég Sophia Coppola Maire
Ian McEwan-adaptációk
A 2007-ben bemutatott Vágy és vezeklés (Atonement) a film alapjául szolgáló regény szerzőjére irányította a figyelmet. Pedig Ian McEwan már jó ideje az angol nyelvterület egyik legelismertebb szépírójának számított, és forgatókönyvíróként sem volt éppenséggel ismeretlen. A The
Az a nap a tengerparton
Edward (Billy Howle) és Florence (Saoirse Ronan) a diploma megszerzése után találkoznak. Hamar egymásba habarodnak, de az ellentétek már az első pillanattól fogva nyilvánvalók. A történelmet végzett fiú megőrül a rock’n’ rollért, a lány pedig hegedűművészként a klasszikus
Berlinale 2019
Idén egy héttel korábban, február 7. és 17. között várja a világ filmrajongóit a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál. Noha ez a legnagyobb tömegeket vonzó európai fesztivál, nagyon is ingadozó a színvonal: itt sosincsenek tuti befutók, a világsztárok és a kis nemzetek alacsony költségvetésű rétegfilmjei könnyedén
Hidegháború
Bármennyire hihetetlen, de Pawlikowskinak sikerült az, ami sokaknak érthető okokból nem szokott összejönni: egy többszörösen díjnyertes, ünnepelt, Oscar-díjas alkotást követően készített egy még jobb filmet.
A lassan érő zseni: Pawel Pawlikowski
Varsóban született, a hetvenes években édesanyjával Angliába emigrált, s kisebb kitérőkkel ott is maradt. Hosszú évekig forgatott esetenként nagy port kavart dokumentumfilmeket, aztán a moziban is nevet csinált magának – de legnagyobb sikereit egy lengyel filmmel aratta. Legújabb
Csodálatos fiú
Felix van Groeningen belga filmrendező remek filmeket készített hazájában: a Szarul állnak a dolgok éppúgy emlékezetesnek bizonyult, mint az Oscar-jelöléssel jutalmazott Alabama és Monroe.
Mindenki tudja
Asghar Farhadi iráni filmrendező a Nader és Simin – Egy elválás története című filmjéért és Az ügyfélért is begyűjtött egy-egy Oscart a legjobb idegen nyelvű film kategóriában, így nem csoda,
Destroyer
Kemény zsarufilm Nicole Kidmannel a kemény zsaru szerepében? Igen, ez a mi filmünk! Kidman rendőrnője az előzetesekben úgy fest, mint aki mázsás
A sztárok nem Liverpoolban halnak meg
A nemrég elhunyt Bernardo Bertolucci egyik nagy húzása volt, amikor Marlon Brandóra és Maria Schneiderre rázárta azt az ajtót Párizsban 1972-ben, majd megtörtént, ami megtörtént, máig ható
Nyugdíjkiegészítés felsőfokon
Michael Caine új filmjében, a január 15-én mozikba kerülő King of Thieves-ben a hamarosan 86 éves legenda és csapata ékszerrablásra készül – nem ők az egyedüliek, akik ily módon képzelik el a nyugdíjkiegészítést. Összeállításunkban a szenior rablovicsokról szóló filmek legjavát szedtük össze.
Rossz versek
A kora harmincas Tamással (Reisz Gábor) szakít a barátnője. Egy világ omlik össze benne, kezdetben ki sem mozdul a lakásából. Úgy dönt, a jövő helyett a múltba ugrik fejest: számot vet eddigi életével, annak legmeghatározóbb momentumaival és
A csattanófüggő visszatér: M. Night Shyamalan filmjei
Gyorsan futott be, aztán szépen el is indult a művészi lejtőn: az indiai származású rendező-forgatókönyvírót, önjelölt Hitchcock-tanítványt, a filmvégi fordulatok nagy barátját, lelkes amatőr színészt azonban kár volt leírni. Több fiaskó után gyümölcsöző munkakapcsolatba került a kis költ-
A Grincs
Ha nem ajánlottunk volna még elég animációt, akkor íme, itt a Grincs, aki oly sokunkra hasonlít – igaz, mi nem vagyunk zöld szőrmókok, de zsémbességben és cinizmusban talán fel tudnánk
16. Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál
Ha már kiismertük magunkat Ruben Brandt csodálatosan kusza világában, ideje kiismernünk magunkat a századfordulós francia művészvilágban is – na jó, nem az igaziban,
Ruben Brandt, a gyűjtő
Van egy festő, aki filmet akart csinálni a festészetről. Ám ha ilyen egyszerű lenne az egész, aligha lelkendezne mindenki (és tényleg mindenki lelkendezik) Milorad Krstic egész estés animációs
Cinema Paradiso – újra a mozikban!
A 80-as évek vége, 90-es évek eleje nem a legerősebb filmes időszak volt, és ez az Oscar-díjak történetén is meglátszik. Történetesen betudható ennek is, hogy egy olyan film, mint a Cinema
Mary Poppins két arca: Julie Andrews és Emily Blunt
Minden idők legbájosabb, legmesésebb, legbrittebb és legesernyősebb nevelőnője 54 év után (egészen pontosan december 27-én) visszatér a mozikba – és most is a Disney szervezésében teszi ezt. A filmtörténetileg is fontos musical folytatásának örömére sorra vesszük a címszerepet alakító hölgyek néhány kiemelten fontos szerepét.
Sherlock Holmes – megbolondítva
Sir Arthur Conan Doyle halhatatlan karaktere a filmtörténet állandó szereplője, de bajban lennénk, ha a filmes feldolgozásokon a szerző eredeti történeteit kérnénk számon: az adaptációk a saját útjukat járva mindig is az adott kor igényeihez igazodtak. A december 27-től látható Holmes
Sötét bűnök
Jim Carrey a Most nevess! című tévésorozatnak köszönhetően a második aranykorát éri. Ennek fényében elég bizarrnak tűnhet, hogyan keveredett néhány évvel ezelőtt ebbe a javarészt lengyel pénzből készült thrillerbe. Pedig nem kell sokat visszamennünk az egykori komikus sztár
Gyémánthajsza
Amikor a nagynevű gyémántkereskedő, Lucas Hill (Keanu Reeves) üzlettársa kétes ügyletbe keveredik valahol Oroszországban, a férfi odautazik, hogy megtalálja őt, és egyúttal a meglehetősen veszélyes vevőjelölt, Boris kedvére tegyen. Mint az a helyszínen kiderül, Lucas partnere
A nevem Hood, Robin Hood
Az íjjal, karddal mesterin bánó Robin az angol mondakör megkerülhetetlen szereplője. A szegényeket megsegítő és gazdagokat megkopasztó törvényen kívüli az elmúlt 600 évben számos alakváltozatban volt ismert, így nem csoda, hogy Hollywood sem akart kimaradni a buliból, és
Egy nap
A magyar filmgyártás támogatási rendszere óriási adósságot törlesztett az elsőfilmeseket segítő Inkubátor Program elindításával. A döntősök versenyeztetése a nyugatabbra fekvő országokban már bevált módon, nyilvános előadásokon zajlik, mintegy felkészítve az alkotókat arra, hogyan
Gyújtogatók
Bár a Cannes-i Filmfesztivál a világ legrangosabb filmes seregszemléje, a főleg sztárokkal telepakolt zsűri döntése nem minden esetben vág egybe a kritikusok véleményével. Emlékezetes eset volt néhány éve a német dramedy, a Toni Erdmann körüli kritikusi rajongás, de a film végül
Nyughatatlan özvegyek
Steve McQueen, az Éhség, a Shame és a 12 év rabszolgaság rendezője nagy barátja lehet a Widows című, 1983-as brit tévésorozatnak, amelyben a hátrahagyott özvegyek veszik át akció közben elhunyt férjeik munkáját,
Ami nem öl meg
Folytatódik a skandináv vonal. A Millennium trilógiát jegyző Stieg Larsson halála után David Lagercrantzot bízták meg az örökösök, hogy írja tovább Lisbeth Salander, vagyis a tetovált lány
Rami Malek, a jövő frontembere
A különleges vonásokkal megáldott, egyiptomi származású amerikai fiatalembert egyértelműen a jövő nagy mozisztárjai között emlegetik. Teljesen érthető a lelkesedés, hiszen ha valaki vállalja, hogy ő lesz Freddie Mercury, akkor már előre is megérdemli a tapsot. A Bohém rapszódia
X – A rendszerből törölve
Az előzetesek alapján úgy tűnik, Ujj Mészáros Károly, a Liza, a rókatündér rendezője megirigyelte a skandináv krimik sötét színeit, és ezeket ültette át egy modern pesti noirba. A rendező hozta
Olasz film, konyha és festészet
November közepén ismét a budapesti mozikba érkeznek a legújabb olasz kortárs filmek, hiszen november 6-án kezdetét veszi az Olasz Filmfesztivál a Puskin, a Tabán és az Uránia mozikban. A fesztiválon vetítik többek közt Paolo Sorrentino (A nagy szépség, Ifjúság) legújabb filmjét: a Silvio
Lars von Trier 10 pontja
November 29-én kerül a mozikba a polgárpukkasztásban és filmkészítésben egyaránt jeleskedő, immár 62 éves dán fenomén új filmje, A ház, amit Jack épített. Íme, 10 dolog, amit csak kedvencünk, Lars von Trier tud.
Mozinet Filmnapok
Pazar felhozatal várható az immár nyolcadik filmes happeningen, hiszen Nemes Jeles László, Paolo Sorrentino, Asghar Farhadi és Enyedi Ildikó egy-egy filmje is szerepel a kínálatban.
Az első ember
A 6 Oscar-díjat nyert Kaliforniai álom után kérhetett-e olyat a Ryan Gosling – Damien Chazelle páros, amire Hollywood nemmel válaszol? A kérdés merőben költői, hiszen a La La Land
Húzós éjszaka az El Royale-ban
Drew Goddard, akit a szakma leginkább a Mentőakció Oscar-díjas forgatókönyvírójaként jegyez, olyan tévésorozatokon edződött, mint az Alias, a Lost és a Daredevil, de rendezőként is
Venom
Megannyi presztízs-szerep, míves vadulás és önmegvalósító őrület után Tom Hardynak is kijárt már egy tisztességes, mélységesen hollywoodi szuperhős-szerep – jó, persze, volt ő már Batman
Csillag születik
Bradley Cooper az Amerikai mesterlövész sikere után tulajdonképpen bármit megtehetett Hollywoodban. Talán nem meglepő, hogy ezen a ponton döntött úgy, kipróbálja magát rendezőként. Választása azonban aligha mondható szokványosnak: az október 4-én mozikba kerülő Csillag születik (A Star is Born) ugyanis egy ősrégi sztori negyedik feldolgozása. A kérdés csupán annyi:
Telivérek
Az kicsit sem hír, ha egy elsőfilmes arról forgat, hogy haragban áll a világgal, miért lennének épp a fiatal rendezők kivételek a kortársaik közül. Az sokkal érdekesebb, hogy milyen világgal állnak
Pop, csajok, foci, mozi és a satöbbi – Nick Hornby nagyvásznon
Jobb későn, mint soha: a brit sztáríró 2009-es regénye, A Meztelen Juliet is megkapta a maga adaptációját, október 11-én érkezik is a filmváltozat a hazai mozikba. Nagy öröm ez a Hornby-
Legénybúcsú Bt. (Budapest)
A hírekben újra és újra előkerül a fővárosi bulinegyed problematikája, legyen szó az utcán hagyott szeméthegyekről, a hangzavar miatt élhetetlen belvárosról, a lakók felháborodásáról, a csendrendeletről vagy éppen a rettegett, mára a legtöbb frekventált kerületből kitiltott sörbicikli-
Utoya, július 22.
2011. július 22-én az egész világ megdöbbenve szembesült a norvég tömegmészárlás hírével. Először bomba robbant Oslo kormányzati negyedében, majd az Utoya nevű szigeten, az ott táborozó fiatalok között egy rendőrnek öltözött férfi kezdett kegyetlen mészárlásba. A másfél órán
Tegnap
A Locarnói Filmfesztiválon mutatkozott be Kenyeres Bálint régóta készülő első nagyjátékfilmje, a Tegnap. A Zárás, a Before Dawn és A repülés története című kisfilmek komoly fesztiválmúlttal
Napszállta
Nemes Jeles László 2016-ban a Saul fiával elnyerte a legjobb idegen nyelvű filmnek járó Oscart. Emellett begyűjtött egy cannes-i díjat, egy Golden Globe-ot és egy BAFTA-t, és ezzel, rögtön az
Szemrevaló – Új filmek Ausztriából, Svájcból és Németországból
Mi történik, amikor két NDK-s gimnazista, tudomást szerezve az 56-os forradalomról, ráveszik az osztálytársaikat, hogy egyperces néma felállással fejezzék ki szolidaritásukat a magyar szabadságharcosok iránt?
Csuklyások – BlacKkKlansman
A leghihetetlenebb történeteket az élet írja – tartja a mondás, és a Csuklyások sztoriját elnézve ebben aligha kételkedhetünk. Az afro-amerikai nyomozó, Ron Stallworth (John David Washington) a ’70-es években, Coloradóban beépült a Ku Klux Klanba (!), sőt mi több, még a Ku
Rendezte: Spike Lee
A ’80-as években berobbant rendező a teljes életművét arra fűzte fel, hogy az afro-amerikaiak szerepét vizsgálja a kortárs Egyesült Államokban. Rasszizmus, politikai ellentétek, vegyes kapcsolatok, bűnözés vagy szegénység – mind-mind olyan témák, amelyek állandóan visszaköszönnek a történeteiben.
Vigyázat, Predator-veszély!
Mint mostanában szinte minden, amiben egy kis pénzt látnak Hollywoodban, így a Ragadozó-franchise is feltámadni látszik. A földönkívüli vadász most Shane Black (Fred Dekkerrel közös) forgatókönyvével és rendezésében támad újra; a Predator – A ragadozót szeptember 13-án mutatják
Mr. Bean grimaszai mögött
A hatvan felett is vígan komédiázó Rowan Atkinsont az egész ország Mr. Beanként ismerte meg, de a pályája azért sokrétűbb ennél. Idén például harmadszor bújik a hamisítatlan angol és
Könyvesbolt a tengerparton
„Fiatal nő megpróbálja beteljesíteni álmát, ám a más célt dédelgető helyi hatalmasságok politikai hátszél segítségével nehéz helyzetbe hozzák” – lehet, Andy Vajna Filmalapja már ennél a fázisnál, filmötlet-állapotnál elgáncsolna egy filmtervet, szerencsére máshol máshogyan készülnek
A védelmező 2.
Denzel Washington túl a hatvanon is rendületlenül osztja az igazságot, mindegy is, hogy épp a Vadnyugaton jár, mint tette ezt A hét mesterlövész nem túl mesteri, de annál szórakoztatóbb remake-jében, vagy a nagyvárosi betondzsungel szélfútta utcáin
Meg – Az őscápa
Lehetséges, hogy Jason Statham eddig még sosem mérkőzött cápával? Olyan hiány ez, ami mellett Hollywood egyszerűen nem mehetett el film nélkül, és végre, a 2018-as nyári szezonra
Több mint rocksztár – Bill Nighy híres filmjei
Az irónia angol bajnoka, akit bő 20 évnyi filmes és színházi szereplés után Hollywood is felfedezett magának. Legtöbb gesztusa zárójeles, mindig ott van benne egy elegáns (ki)kacsintás lehetősége.
Escobar
Nagy maffiózókat, bűnözőket filmre vinni általában hálás dolog, el lehet merülni a bűn, a nagyszabás és a luxus hármas mocsarában. Tony Montanától Don Corleonéig sorolhatnánk a filmtörténet nagy bűnözőit – és most Javier Bardemnek köszönhetően a világtörténelem egyik legnagyobb
„Vicces, hogy az egyik nagyság utálja a másikat”
Xavier Giannoli új filmjében, A jelenésben (bemutató: augusztus 30.) Vincent Lindon egy Jacques Mayano nevű haditudósítót játszik, akit azzal bíz meg a Vatikán, hogy csatlakozzon egy vallásos jelenést vizsgáló bizottsághoz. Egy francia falut elárasztották a zarándokok, miután híre ment,
Kate McKinnon – A nő, aki bejött a tévéből
Augusztus 16-tól látható a magyar mozikban a címében egyértelmű James Bond utalást rejtő A kém, aki dobott engem. A kémkomédia két sztárja közül Mila Kunist jól ismerjük, partneréről,
Mission: Impossible - Utóhatás
Tom Cruise betöltötte az 56-ot, de simán letagadhatna húszat, és ezt nem az udvariasság mondatja velünk, hanem azok a szó szerint nyaktörő akciójelenetek, amelyeket Tom szokásához híven még 50 felett is kaszkadőr nélkül végez.
Mindenkinek, aki szereti!
Jukebox musical. Nem kell eredeti dalokat írni hozzá, hiszen ott vannak a jól bevált slágerek, amelyek jó esetben és bravúros írói-rendezői munka esetén még egy egész történetet is kikerekíthetnek magukból. Az ABBA dalaiból készített musical filmváltozata 10 éve hatalmas sikert
Sodródás
Baltasar Kormákur nemcsak azzal szerzett elévülhetetlen érdemeket, hogy megrendezte az izlandi néplélekről oly sokat eláruló 101 Reykjavíkot, de azzal is, hogy megfilmesítette
Felhőkarcoló
Ez már a második mozi az idén, amelyben a The Rock (született: Dwayne Johnson) egy nálánál jóval nagyobb monstrummal küzd meg; nemrég egy gigantikusra nőtt gorilla oldalán láthattuk
Escobar
Pablo Escobar alakja nagyon kapós manapság; a sort Benicio Del Toro Pablo-alakítása nyitotta, majd következett a Netflix Narcos című, egészen remek sorozata, melynek első két évadjában
Nemek harca
Ha már a Mamma Mia! olyan nagy siker volt 2008-ban, miért ne lehetne hasonló sikert elérni popslágerek helyett ideológiai slágerekkel? A női bérek kiegyenlítése, felzárkóztatása amellett, hogy valós probléma, Amerikában és egyre több helyen másutt is a közélet egyik legfontosabb témája,
„Csak a rendező volt ideges”
A magas, szőke férfi felemás cipőben után itt a magas, barna férfi felemás bölcsődével: a Papás babás című francia vígjátékban (bemutató: július 5.) Vincent Elbaz egy örök kamasz negyvenest
„Ezt a csodálatos seggfejt kell eljátszanom”
Alan Ruckot úgy ismerte meg a világ, mint Matthew Broderick haverját a Meglógtam a Ferrarival című John Hughes-klasszikusban. Kieran Culkin is a John Hughes-művekben kezdte: bátyja, Macaulay oldalán debütált a Reszkessetek, betörőkben!, testvérével ellentétben azonban neki a
Komikusból szuperhős
Bár Judd Apatow vígjátékai tették ismertté, Paul Rudd karrierje megújult, amikor csatlakozott a Marvel szuperhősfilmes univerzumához. A július 26-tól látható A Hangya és a Darázsban immár
Főszerepben: Joaquin Phoenix
Három Oscar-jelöléssel és megannyi nagy alakítással a háta mögött a 43 éves amerikai színész Hollywood egyik legelismertebb, egyszersmind legtitokzatosabb egyénisége, a nemrég (immár nem először) visszavonult Daniel Day-Lewis méltó örököse. A Sosem voltál itt című filmben nyújtott
Szupercella 2: Hades
Emlékszik még valaki az öt éve bemutatott Szupercellára? Naná, hogy emlékszünk, hiszen a nyolcvanas években csakis két dologról álmodtunk; az egyik az volt, hogy a Bosszú börtönében után Sylvester Stallone ismét egy szabadulós-börtönös filmben szerepeljen, a másik pedig,
Sicario 2: A zsoldos
Pazar thriller volt a 2015-ös Sicario – A bérgyilkos, Denis Villeneuve rendező legkompaktabb filmje, ami nagy szó, hiszen Villeneuve rendezte az új Szárnyas fejvadászt és a Fogságban című filmeket is – itt is, ott is, amott is a világ legjobb operatőre, Roger Deakins volt a segítségére.
Jurassic World: Bukott birodalom
A június, mint látni fogjuk, a második részeké, de persze a Bukott birodalom a második részek minősített esete, hiszen nemcsak a 2015-ös Jurassic World, de három Jurassic Park-film is az előzmények közé tartozik.
A kolosszus
Sajátos trilógiát alkot a spanyol rendező-forgatókönyvíró, Nacho Vigalondo Időbűnök, A földönkívüli és A kolosszus című filmje: átlagos figurák hétköznapi életét egy fantasztikus jelenség hatja át. Az Időbűnök a csavaros időutazós sci-fik világába visz, A földönkívüli
Egy fantasztikus nő
Az Egy fantasztikus nő a Testről és lélekről elől happolta el a legjobb idegen nyelvű film Oscar-díját; ez az első alkalom, hogy egy chilei film győzedelmeskedett. Mindkét filmben közös, hogy a Berlini Filmfesztiválon kezdték pályafutásukat, és főszereplőik a maguk módján különcök.
Merülés a szerelembe
Nagyon jól kell tudni lőni annak, aki pontosan a cél mellé akar találni, ez a Hamvas Béla-mottó jut az ember eszébe a legújabb romantikus thriller után. Hiszen ki tudna ihletettebben beszélni a szerelemről, mint Wim Wenders, a Párizs, Texas vagy A millió dolláros hotel sztárrendezője. És
Az Ocean név nem vész el, csak átalakul!
Végy sok sztárt (nagyon sokat), vidd bele őket sok (nagyon sok) és elegáns (nagyon elegáns) és trükkös (nagyon trükkös) rablásba – és csinálj ebből egy franchise-t! Steven Soderbergh nagyot dobott, amikor remake-elt egy hatvanas évekbeli csibészfilmet: a George Clooneyval összenőtt
Harrison Ford nyomában
Alden Ehrenreich nevének kiejtése felér egy nyelvtörővel, de érdemes gyakorolni: a Los Angelesi- illetőségű fiatalember alakítja ugyanis az ifjú Han Solót a május 24-én mozikba kerülő Star Wars
Soha nem voltál itt
Lynne Ramsay (Patkányfogó, Beszélnünk kell Kevinről) filmjére jelentős kritikusi szeretetáradat zúdult Cannes-ban, ahol a főszerepet alakító Joaquin Phoenix a legjobb színésznek járó díjat
Hang nélkül
Ezt, bizony, nem láttuk jönni: a színészként főleg A hivatal amerikai verziójából és néhány nem sok vizet zavaró mozifilmből (Továbbállók, Ígéret földje) ismert John Krasinski rendezőként bankot robbantott.
Egy direktor külön bejárattal: Wes Anderson
Eddig hatszor jelölték Oscarra – rendezőként még nem. Minimum három másodperc alatt fel lehet ismerni a stílusát. Szeretettel elrajzolt csodabogarait, bájosan groteszk látásmódját rengetegen
Kísértettörténet
Hogy kerülnek a szellemek a házakba? Persze, tudjuk a választ ezer horrorfilmből, meséből. De biztos, hogy olyan félelmetesek? Vadak, elvetemültek? Vegyünk csak egy példát: fiatal pár él egy vidéki házban Amerikában. Egyikükből szellem lesz. Mit csinál? Miért csinálja? Hogyan? Meddig?
„Úgy látom, Gérard, Truffaut-nál még csendesebb voltál”
Gérard Depardieu és Catherine Deneuve François Truffaut 1980-as filmjében, Az utolsó metróban játszottak először együtt, a Senki sem tökéletes című komédia immár a tízedik közös munkájuk. A
Kutyák szigete
Második animációs filmjével Wes Anderson a japán kultúra, de leginkább a kutyák előtt tiszteleg. És annyira önazonosan teszi, hogy amint abbahagyja, máris pitiznénk a következő adagért.
Vad Balaton
Csodaszép magyar természetfilm érkezik a mozikba Országszerte közel negyven helyszínen vetítik április végétől kezdve a Vad Szigetköz és a Vad Kunság rendezőjeként és operatőre ként ismert,
Göteborgtól Hollywoodig
A svéd Alicia Vikander filmes karrierje kevesebb mint egy évtizede kezdődött, de ennyi idő elegendő volt számára, hogy Hollywood élvonalába tornázza fel magát. A színésznőt ezúttal egy igazi blockbuster, a nagy költségvetésű, rengeteg popcorn elfogyasztására alkalmas Tomb Raider hősnőjeként láthatjuk, ami kiváló apropó, hogy áttekintsük eddigi pályáját.
Bosszúállók: Végtelen háború
Azt ígérik, minden eddiginél… Persze, persze, mindig ezzel a minden eddiginél ilyenebb és olyanabb dumával jönnek, de az valóban, minden túlzás nélkül elmondható a Marvel koronaékszeréről, az Avengers: Infinity Warról, hogy az egy négyzetméterre jutó képregényhősök száma itt a
Adèle Exarchopoulos: „Spielberg arra biztatott, hogy tanuljak, dolgozzak, és hogy sose változzak meg!”
Nem volt húszéves se, amikor a Steven Spielberg vezette cannes-i zsűritől megkapta a fesztivál fődíját. Az Adèle élete túlzás nélkül történelmet írt a fesztivál díjkiosztóján. E. T. papája, akit sokan – mint kiderült, tévesen – kissé prűdnek gondoltak, nem fogta vissza magát, már ami a film
Senki sem tökéletes
Az utolsó metró című remek Truffaut-filmben szerepeltek először együtt, majd jött a Szeretlek benneteket, A fegyverek választása, A Saganne Erőd, a Furcsa randevú, a 101 éjszaka, a Változó
25. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál
Szemétdombra kihajított japán kutyákkal a fedélzeten nyit a komoly múltú magyar filmfesztivál, de a helyzet korántsem olyan lehangoló, mint amilyennek elsőre tűnik, mert a kutyák Wes Anderson új filmjének négylábú hősei, és ha Wes Anderson japán kutyákkal kezd, abból csakis
A hűséges
Bibi (Adèle Exarchopoulos), a fiatal és vagány autóversenyző szenvedélyes kapcsolatot kezd az autókereskedő Gigivel (Matthias Schoenaerts). A lány apja ezt rosszallóan nézi, és nem minden ok nélkül. A férfinek ugyanis van egy titkos élete: gyerekkori barátaival jól megtervezett,
Büntető ököl
Bradley Thomas (Vince Vaughn) egy felhúzott izomköteg. Miután állásából elbocsátják, és felfedezi, hogy felesége, Laura (Jennifer Carpenter) megcsalja, puszta kézzel roncsolja és belezi drótokig a neje kocsiját. Aztán teljesen normálisan és intelligensen megbeszéli a nővel, hogyan
Genezis
Az egy évtizeddel ezelőtti romagyilkosságokról korábban Fliegauf Bence készített komoly kritikai sikert arató drámát (Csak a szél), de Bogdán Árpád rendezőtől még ilyen előzmények mellett is bátor vállalás, hogy második játékfilmjéhez ezt a kiindulópontot választotta. Bátor, mert a téma
Minőségi alternatív tartalom a mozivásznon
Elsässer Klaudia neve sokaknak az Akadémiai Kiadóból és az Uránia Nemzeti Filmszínházból csenghet ismerősnek – előbbinek évekig volt vezető szerkesztője, utóbbinak művészeti vezetője, s ő az egyik alapítója és ügyvezető igazgatója a 2012-ben megalakult Pannónia Szórakoztató Kft.
Sztálin halála
El lehet-e beszélni Sztálin halálát és az azt követő eseményeket a Szeszélyes évszakok eszköztárával? A generalisszimusz mulatozik a központi bizottság arra érdemes tagjaival, a rádióban Mozart A-dúr zongoraversenyét hallgatva. A koncertterembe egyszer csak érkezik a hívás: Sztálin
Viszontlátásra odafönt!
A fülszövegek talán túloznak egy picit, amikor úgy ajánlják Pierre Lemaitre regényét, hogy az egyszerre idézi meg Balzac, Victor Hugo, Tolsztoj, García Márquez és Carson McCullers világát,
Ready Player One
Ernest Cline nagy sikerű sci-fije 2011-ben jelent meg: a Cline által megénekelt jövőben boldog-boldogtalan az OASIS nevű virtuális valóságot választja a 2044-es valóság helyett, mely nem kínál sok élvezetet.
A párizsi vonat
Clint Eastwoodot nem lehet azzal vádolni, hogy tétlen nyugdíjas életet élne. Az idén 88 éves színész-rendező alighogy befejezte a hős repülőgép-pilótáról szóló Sully – Csoda a Hudson
„Proustnak én sem jutottam a végére” – Amalric Mathieu
Színészként állandó alkotótársa, Arnaud Desplechin filmjében, az Ismael szellemeiben láthatjuk legközelebb (hazai bemutató: március 8.) Charlotte Gainsbourg, Marion Cotillard és a magyar-francia színész, Szabó László partnereként. Rendezőként sem pihen, legutóbb a francia sanzonénekesnő, Barbara életéről készített játékfilmet. Párizsban beszélgettünk.
Paul Kersey visszatér
Pontosabban újjászületik, hisz a Bosszúvágy remake-jében (bemutató: március 8.) Charles Bronson legendás szerepét Bruce Willis veszi át – pontosabban, Eli Roth rendezői utasításainak megfelelően fogalmazza újra. Aztán, ha a közönségnek bejön az újratervezett tisztogatás, talán jöhetnek a folytatások is. Ahogy az eredeti filmmel is történt annak idején.
Ismael szellemei
Arnaud Desplechin veteránnak számít Cannes-ban, így egyáltalán nem volt meglepetés, hogy legújabb filmje nyitotta meg a 2017-es fesztivált. Ha csak a szereposztást nézzük, az Ismael szellemei igazi nézőmágnes, elsősorban persze a cinephile-ek körében. A szerzői filmesként
Lady Bird
Christine (Saoirse Ronan), aki jobban szereti a Lady Bird megszólítást, teljesen hétköznapi tinédzser. A 2000-es évek elején járunk egy tökéletesen átlagos kaliforniai városban, Sacramentóban: hősnőnknek nemcsak az első szerelemmel és szexuális élménnyel kell megbirkóznia, de a
A Pentagon titkai
A sajtó nem a kormányzók, hanem a kormányzottak érdekében dolgozik – az amerikai alapító atyák is tudták, hogy a sajtó ellenőrző szerepe a demokrácia alapja. Ezt a gondolatot ismételte meg az amerikai ügyvivő 2017-ben Budapesten is, ami után kapott hideget-meleget a magyar
Róma, Róma, Brazília
Az Olasz Kultúrintézet februári filmkínálatának első darabja az Érettségi előtt ma című vígjáték. Luca az iskola kihívásai, pár évvel idősebb szerelme és infantilis apja között próbál lavírozni az örök város forgatagában (február 13). Folytatódik a Római Anzix vetítéssorozat az Urániában,
Szólíts a neveden
Luca Guadagnino rendező (Szerelemes lettem, Vakító napfényben) nevét eddig főleg a kifinomult művészfilmek kedvelői ismerték, és minden bizonnyal ezután is főleg a kifinomult művészfilmek
Manifesztum
Cate Blanchett-tel nem lehet betelni, Cate Blanchett-ből sosem elég, de a művészi kiáltványokból sem! E kettős igényt tökéletesen kielégíti Julian Rosefeldt filmje, mely nem is filmnek készült:
A Pentagon titkai
Míg manapság mindennapos hírnek számítana, 1971-ben azonban még alaposan megrázta az utca emberét, amikor kiderült, hogy az Amerikai Egyesült Államok kormánya bizony félrevezette a közvéleményt – méghozzá a vietnami háborúval kapcsolatban. Steven Spielberg arról készített
A víz érintése
A néma Elisa (Sally Hawkins) egyedüli társaságát szomszédja, az ugyancsak kirekesztettségben élő, meleg plakátrajzoló (Richard Jenkins) jelenti, a kikapcsolódást pedig a lakása alatti mozi. Takarítónőként dolgozik a kormány egyik titkos laboratóriumában, ahová egy nap egy különös,
Berlinale 2018
Idén 68. alkalommal, február 15 és 25. között rendezik meg Európa egyik legfontosabb – és minden bizonnyal a legnagyobb nézőszámot produkáló – filmfesztiválját. A tavalyi Berlinale egy óriási
Goodbye, Daniel Day-Lewis!
A világ egyetlen cipésze, akinek három Oscar-díja van. Nyáron jelentette be, hogy visszavonul filmszínészként. Cipőket talán még javítgat, de több filmben nem fog szerepelni. A szélsőségesen
Három óriásplakát Ebbing határában
Azt ismerik, amikor Antigoné be akar olvasni Kreónnak, de ahogy lép egyet, átesik testvére holttestén? Zavarba ejtő pillanat, magasztos erkölcsi csúcs és a legösztönösebb nevetés ér össze – mit lehet tenni? Ilyet legfeljebb az életben látunk, nem műalkotásokban. Martin McDonagh már az
Én, Tonya
A nagyszerűség és a kisszerűség (értsd a prosztó primitívség) gyakran kéz a kézben jár. A kétszeres országos bajnok műkorcsolyázónő, Tonya Harding (Margot Robbie) történetében úgy csillan meg az amerikai álom tökéletes fogsora, hogy közben Amerika-alsó nagyokat ciccegve piszkálja
The Commuter – Nincs kiszállás
„I’m sixty-fucking-five” – ezekkel a szavakkal indokolta Liam Neeson (65), miért hagy fel egyszer s mindenkorra az akciófilmekkel. Az Elrabolva, az Elrabolva 2 és az Elrabolva 3 sztárja tehát évei növekvő számára fogta, miért szakít a műfajjal, ami gazdaggá és a híresnél is híresebbé tette.
Kicsinyítés
Matt Damont (47) legutóbb George Clooney (56) félresikerült Suburbiconjában láthattuk (ha nem számítjuk a Thorban elkövetett vicces jelenését) – nem az ő hibája volt, hanem a rendezőként lukra futó Clooneyé, hogy a nagyra hivatott film hamar eltűnt a süllyesztőben. Ennél sokkal
A széf
Összetart a család: a bajba sodródott báty (Scott Haze) húgaival (Taryn Manning és Francesca Eastwood) plusz háromfős bandájával bankot rabol. Mindössze 70 ezer dollárt találnak, holott félmillió kellene, ezért a túszul ejtett személyzetből kapóra jön a fiókvezető-helyettes
A szerelem vak
Michael Mailer rendezői debütálásában kizárólag szépen fényképezett képek vannak, más semmi. Minden, amit a film mutat, másodkézből való: a történet, a párbeszédek, de még a színészek közti kémia is. Afelől semmi kétség, hogy Az esküdt után 21 évvel
Julia Roberts – Az utolsó hollywoodi díva első 50 éve
Az egykori Pretty Woman nemrég töltötte be az ötvenet, és közel 30 éve kirobbanthatatlan Hollywood élvonalából. A hazai mozikban most épp Az igazi csoda című drámában látható.
Martin McDonagh – A csőre töltött zseni
Külsőre úgy fest, mint egy keresett modell, de nem a kifutókon szerzett hírnevet, hanem színházban és filmen. Színdarabjait szerte a világon játsszák, filmjeit nagy várakozás előzi meg. Szereti Tarantinót és Scorsesét, de kritikusan rajong értük. Shakespeare idegesíti,
Timothy Spall – Egy magában folyton kételkedő zseni
A briteket sok mindenért szokás irigyelni a teakultúrájuktól kezdve a focijukig, és a színészeik is gyakran képezik a besárgulás tárgyát. Az istenadta tehetségükért és átváltozó-művészetükért
Korábbi cikkeink
Színház
|
Mozi
|
Zene
|
Art
|
Gyerek
|
Könyv
|
Gasztro
Kapcsolat
|
Impresszum
|
Előfizetés
|
Médiaajánlat
|
RSS
|
2009 Copyright © Pesti Műsor