Négy új időszaki kiállítással várja áprilisban a látogatókat a Vasarely Múzeum Budapest. A cél, hogy senki se maradjon Vasarely és geometrikus absztrakt élmény nélkül, amíg az állandó gyűjtemény Dél-Koreában vendégszerepel.
A Szöuli Művészeti Központban tavaly december közepétől idén április végéig megrendezésre került retrospektív Vasarely-tárlat hazaérkezéséig kihagyhatatlan és Magyarországon eddig még soha nem látott Vasarely-alkotásokkal találkozhatunk.
A V.V. Victor Vasarely. 1=2, 2=1 című, mintegy 200 alkotást Bruno Fabre francia műgyűjtő páratlan kollekciójából válogató kiállítás a lehető legváltozatosabb típusú plakátokon keresztül tárja fel előttünk a különböző országok és városok kulturális intézményeiben rendezett Vasarely-kiállításokat 1948 és 1989 között. Igazi időutazást élhetünk át, ahogy a művész fél évszázados karrierjét felölelő plakátokon egy-egy alkotói korszak jellegzetes műveit szemügyre vesszük.
A Vasarely Múzeum Budapest kamaratermében megrendezett, szintén Vasarely életművére fókuszáló Morphèmes – Morfémák. Pán Imre és Victor Vasarely közös párizsi történetei című kiállítás Pán Imre és Vasarely párizsi munkakapcsolatához köthető, Magyarországon először látható munkákon keresztül mutatja be azt. A válogatás közös albumjaik Vasarely-rajzaiból, -kollázsaiból, -akvarelljeiből és -szerigráfiáiból, illetve az 1930 és 1960 között készített grafikai művekből áll, melyek egykor Pán gyűjteményébe tartoztak és Franciaországból érkeztek. A Plakátparafrázisok. A Magyar Plakát Társaság-művészeinek Vasarely-átiratai című kiállítás művészei, azaz a Magyar Plakát Társaság tagjai arra vállalkoztak, hogy egy önálló művészeti irányzat – az op-art – megteremtőjeként számontartott Victor Vasarely emblematikus alkotásainak a kortárs plakát eszköztárának használatával állítsanak emléket. Mindemellett a múzeum emeleti termeiben a Színek, számok című kiállításnak köszönhetően a kortárs geometrikus absztrakt művészet nemzetközi tendenciáiba is bepillantást nyerhetünk. |